"חיכיתי למפגש המיוחד בכל שבוע"

תלמידי בית הספר "ארבל" בנוף הגליל לומדים בחברותא עם תלמידי ישיבת ההסדר בעיר. הפרויקט נמשך כבר תשע שנים והיד עוד נטויה.

ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ט

מסכמים את שנת הפעילות המשותפת
מסכמים את שנת הפעילות המשותפת
צילום: אלישמע סנדמן

בית הספר הממלכתי-דתי "ארבל" בנוף הגליל מסכם שנה נוספת בפרויקט הלימוד השבועי עם תלמידי ישיבת ההסדר בעיר.

במסגרת הפרוייקט מגיעים ילדי הכיתות הגבוהות בבית הספר אל בית המדרש של ישיבת ההסדר ולומדים פרשת שבוע ומשניות בחברותות עם תלמידי הישיבה.

בשבוע שעבר ציינו באירוע מיוחד את סיומה של השנה התשיעית בפרויקט, עם הפנים קדימה לשנים נוספות של שיתוף פעולה.

השנה ניצחו במסירות רבה על הפרויקט יהודה נהוראי חלא (תלמיד הישיבה) והמורה אבידן מעודה המלמד בבית הספר. מעודה עצמו הוא בוגר הישיבה, ולאחר חתונתו בחר יחד עם אשתו לקבוע את משכנם בנצרת עילית ולעסוק בחינוך ילדי העיר.

"מידי יום שלישי בשעת הבוקר יוצאים תלמידנו ללמוד תורה עם בחורי הישיבה. החיבור המיוחד בין התלמידים לבחורים פשוט מדהים", מספר מעודה, "יחד עוסקים תלמידנו בתורה מתוך אהבה, נוצרת חברות ורעות עם החונכים, והחיבור לשורשינו היהודים הולך ומתהדק. המדהים בפרויקט הזה הוא הקשר שנוצר אינו זמני. לתלמידים ניתנת אפשרות לחזור אל הישיבה מתי שרק ירצו, ויש מתלמידנו שמנצלים זאת".

רואי כהן, שסיים השבוע כתה ו' בבית הספר, סיפר לאחר אירוע הסיום על שנתיים של למידה וחוויה משמעותית בישיבת ההסדר: "בכל שבוע חיכיתי למפגש המיוחד שלמדתי ממנו הרבה. יש בישיבה אווירה משפחתית חמה ותומכת, ואנשים חברותיים שמתרכזים בלימוד תורה בלי לוותר על התחום החברתי והציוני ועל הקהילה. הערך המוביל הוא אהבת האדם והארץ. נהנתי מכל רגע בלימוד ובהתחברות איתם".

את אירוע הסיום כיבדו בנוכחותם ממלא מקום ראש העיר אלכס גדלקין, חבר מועצת העיר מנחם גנדל וגזבר העירייה עדי מלכה שישבו לצד הרב דני סגליס ראש הישיבה והמורה אבידן.

בדבריו לתלמידים קרא הרב סגליס לקבוע לעצמם לימוד יומי קצר ואיתו לפתוח כל יום בחופש. בנוסף הוא הזמין אותם להמשיך ולהגיע לישיבה ללמוד מידי פעם עם החברותות שאליהן התחברו במהלך השנה.

"אני מבקש מכם - תנצלו את החופש טוב ותחזרו שנה הבאה שלמים ושמחים עם כוחות מחודשים", אמר הרב סגליס לתלמידים. בסיום דבריו של הרב הוא הזמין את התלמידים המגיעים לגיל מצווה להצטרף לתוכנית ההכנה לבר מצווה בישיבה ולקיים את העליה לתורה ביום בר המצווה בישיבה.

אחת הדוגמאות המרגשות ביותר של השפעת הפרוייקט על התלמידים היא בדמותו של ינון ביטון, בוגר "ארבל", שהגיע לישיבה כילד ללימוד השבועי במסגרת בית הספר והמשיך את הביקורים והקשר עם הישיבה באופן עצמאי גם כנער. בשנה שעברה סיים ינון את כתה י"ב ובחר באופן טבעי להצטרף לישיבה כתלמיד מן המניין. השנה פגשו אותו תלמידי "ארבל", הפעם כחונך, בתכנית שכל כך אהב כתלמיד.

מ"מ ראש העיר אלכס גדלקין סיפר על חווית הביקור בישיבה: "כל פעם שאני מגיע לכאן אני מתמלא בשמחה, יש כאן משהו מיוחד. אני רוצה לספר לכם שגם שאני לא נמצא כאן אני עוקב אחרי הפעילות הברוכה שלכם ונהנה לראות איך הישיבה היא חלק משמעותי מאד בעיר. בוגרי הישיבה שמגיעים מכל רחבי הארץ ממשיכים לגור כאן בעיר לאחר לימודיהם בישיבה וזה ברכה גדולה לעיר".