אהוד אולמרט:
אין לשלם במחבלים תמורת גופות חיילים

ראש הממשלה לשעבר אמר כי הלקח שלו מעסקת שחרור גולדווסר ורגב הוא שאין לשלם במחבלים תמורת גופות חיילים. משפחות גולדין ושאול הגיבו.

יהונתן גוטליב , ד' בתמוז תשע"ט

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט
Photo by Ben Dori/Flash90

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייחס לסוגיית שחרור גופותיהם של סגן הדר גולדין ואורון שאול ואמר כי אין לשלם במחבלים חיים תמורת גופות חיילים.

על אף שהוא הסכים לשחרר את המחבל סמיר קונטאר ואסירים נוספים יחד 197 גופות מחבלי חיזבאללה תמורת גופות חיילי צה"ל הנעדרים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, אמר אולמרט לעיתונאית נורית קנטי: "הלקח שלי מהמקרה ההוא שאפילו אחד לא".

הוא התייחס ישירות לסוגיית החזרת גופתו של גולדין המוחזקת בידי חמאס: "למיטב זכרוני משפחת גולדין עשתה הלוויה לבן שלה, אז בשביל חלק מהגופה אנחנו צריכים לשחרר? אני אומר לא". אולמרט הדגיש כי גם תמורת גופתו של אורון שאול הוא מתנגד לשחרור מחבלים.

משפחת גולדין הגיבה לדבריו ב'גל"צ': "אנחנו מכבדים את אהוד אולמרט אך אמירותיו לא רלוונטיות ומעידות על ניתוק מוחלט מהערכות המצב וסיכומי המודיעין של כלל הגופים האמונים על בטחון ישראל. סגן הדר גולדין נחטף למנהרה ונרצח בזמן הפסקת אש הומניטרית שיזמו האו"ם והממשלה האמריקנית וממשלת ישראל הסכימה לה. המשך הפקרתו בעזה היא בגידה באמון אזרחי ישראל ששולחים את ילדיהם לשירות צבאי משמעותי בצה"ל והפרה מוחלטת של ההסכם הבלתי כתוב בין צה"ל ללוחמיו. חיילים מהקרב מחזירים בכל מצב".

יגאל נמימי, דודו של אורון שאול הגיב אף הוא: "יש לנו ספק רב לגבי מצבו של אורון, אנחנו כופרים בקביעה שאורון הוא חלל. דברי אולמרט קשים והוא לא רלוונטי מבחינתי. גם ביהמ"ש העליון קבע שגורלו של אורון לא ודאי. הוא שהה מחוץ לנגמ"ש ונורה מנשק קל. הקסדה והאפוד נמצאו בפיר מנהרה".