יו"ר מרצ קורא לסגור את הרבנות הראשית

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ תקף בחריפות את הרבנות הראשית: "את הרבנות הראשית צריך לסגור. זה מוסד חשוך שכל מטרתו להשיג ג'ובים".

יהונתן גוטליב , ד' בתמוז תשע"ט

ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ
צילום: פלאש 90

ניצן הורוביץ, יו"ר מפלגת 'מרצ', תקף הבוקר (ראשון) את הרבנות הראשית וקרא לסגור אותה. "מוסד חשוך שכל מטרתו להשיג ג'ובים".

הורוביץ התייחס לעתירת ארגון 'קולך' נגד החלטת מועצת הרבנות שלא לשלול את התואר 'רב' ממוטי אלון בטענה כי זה איננו מסמכויותיה.

בחשבון הפייסבוק שלו הוא כתב: "את הרבנות הראשית צריך לסגור. זה מוסד חשוך, מאובן, שכל מטרתו זה להשיג כוח וג׳ובים ולשמור על העסקנים שלו. רק שהפעם זה באמת מוגזם - מוטי אלון הוא עבריין מין מורשע, לא יכול להיות שהוא שומר על מעמדו כרב".

הורוביץ הוסיף, "ההחלטה מבטאת את האיזון הראוי בין מכלול האינטרסים והשיקולים הרלוונטיים לנושא' כתבה ועדת המשמעת של הרבנות על ההחלטה שלא לשלול ממוטי אלון את תואר הרב. שפשפתי העיניים כי לא האמנתי למה שאני קורא. איזה שיקולים ואיזה איזון? האינטרס היחיד שצריך להיות פה הוא האינטרס של הציבור והוא להוקיע עברייני מין מורשעים מהחיים הציבוריים".

"מחזק את ידיהן של חברות ארגון 'קולך' בעתירה החשובה שלהן נגד הרבנות. בזכות מאבקים כאלה נהפוך את ישראל למדינה חופשית וצודקת", כך הורוביץ.

ברבנות הראשית הסבירו כי בעקבות התחייבותו של אלון כי לא יכהן התפקידים רבניים עד שנת 2023, עשר שנים מביצוע המעשה המגונה, היא מוכנה להמתין עם הליך שלילת תעודת הכושר שלו לכהן כרב עיר.

עם זאת, יועמ"ש הרבנות ציינה כי בשונה מההסמכה לכהן כרב בכל מיני תפקידים, התואר 'רב' והרשות להשתמש בו אינו מוענק על ידה וממילא היא איננה יכולה לאסור על אדם להשתמש בו.