מקרן Viewsonic M1 – סקירת מוצר

תחום המקרנים הניידים, מתפתח, ובעת האחרונה מציג חידושים רבים, בכתבה שלפניכם נסקור את המקרן נייד Viewsonic M1.

תוכן שיווקי , ד' בתמוז תשע"ט

מקרן
מקרן
צילום: מרכז הסאונד

מקרן נייד Viewsonic M1 - סקירה

היום בחרנו לסקור את אחד המקרנים הניידים מבית היוצר - Viewsonic. מדובר על חברה ותיקה בתחום ובעלת מגוון מוצרים רחב הקשורים לעולם המקרנים והוידאו, ושמה דגש על מקרנים זולים. על פי נתוני היצרן, המוצר נראה מאוד מבטיח וברמה גבוהה. לכן, רכשנו את המוצר והתחלנו להשתמש בו. האם המוצר איכותי כפי שמובטח לנו? יצאנו לבדוק.

על חברת Viewsonic

חברת ויוסוניק היא מוכרת כחברת תאגיד טיוואני בינלאומי. ההתמחות העיקרית של חברת ויוסוניק נוגע במוצרי חשמל חדשניים, מסכי מחשב, מקרנים זולים, מסכי LCD, מסכי הקרנה. החברה פונה גם לאנשים פרטיים דרך ספקים שונים והיא עצמה ספקית מוכרת לגופים עסקיים שונים. החברה דוגלת בכך שיהיו לה במלאי את כלל הפרטים, היקרים והפחות יקרים. קהל היעד של החברה הוא רחב ושירות הלקוחות שלה מאוד מהיר וטוב. לחברה יש שנים רבות של ניסיון והיא צמחה להיות בין החברות המובילות בתחום. לא תמצאו היום חנות ציוד הגברה וסאונד איכותית שמכבדת את עצמה ואין ברשותה מוצרים של החברה. כמו כן, המוצרים של החברה מאוד עמידים ופשוטים להפעלה ברובם.

על המוצר - מקרן נייד M1

חברת ויוסוניק בחרה לבוא עם חידושים רבים עם המוצר הזה. המקרנים הניידים נחשבים למוצרים מאוד מבוקשים אך עם זאת גם עדינים מאוד. מקרן זה (M1) הוא מקרן נייד זעיר, משקלו עומד על כמעט שני קילו. לא מדובר פה על מקרן בעל איכויות שידור מהגבוהות שיש, אלה די סטנדרטי. אם הרצון שלכם הוא משחקי וידאו ושידורים הדורשים רזולוציה גבוהה, המוצר הזה פחות נכון לכם, המוצר יעשה את העבודה, אבל תוכלו למצוא מקרנים ניידים או נייחים שיבצעו את המטלה באופן איכותי יותר. הרזולוציה הטבעית של המוצר היא 480P, עוצמת ההארה היא 250 לומנס. חיי הנורה עומדים על כ 20,000 שעות עבודה. בנוסף, למוצר יש את כל החיבורים הנדרשים לצורך הפעלה והעברה ( USB, HDMI…).

מפרט טכני:

דגם: M1

טכנולוגיה: LED

רזולוציה טבעית:854X450

רזולוציה מקסימלית: 768X1024

עוצמת הארה: ANSI LUMENS 250

ניגודיות: 1:2200

גלגל מנורה: 6 צבעים

תומך HD: יש

כניסת HD: יש

גודל מסך: 30 עד 100 אינץ'

יחס מימדים: 16:9 או 3:4

חיי סוללה: עד כ 6 שעות

חיי מנורה: עד 20,000 שעות

רמקול מובנה: יש

משקל: 1.8"ג

כניסות: VGA+S.VIDEO+RCA + HDMI + USB

הגעת המוצר אלינו ושימוש ראשוני

לאחר שהזמנו את המוצר והוא הגיע אלינו עם שליח הביתה פתחנו את האריזה. ניתן לראות שמבחינה חיצונית המוצר ממש קטן אך מאוד בולט לעין, יש למוצר עיצוב מאוד חדשני ומרשים. בתוך האריזה, מלבד למקרן עצמו, ניתן למצוא גם את כל הכבלים הייעודיים, שלט, חוברת הפעלה ואחריות יצרן. אוקי, הגיע הזמן להפעיל את המוצר, חיברנו את המוצר לחשמל, חיברנו את כל ה HDMI שיחבר בין המקרן לבין המחשב הנייד שלנו, לאחר מספר דקות התמונה התבהרה, תחילה בחרנו לשדר וידאו קליל וסטנדרטי. ניתן לראות שעוצמת התאורה של המוצר היא די בנאלית, כדי להנות כמו שצריך מהשידור, חייב חושך מוחלט. הרזולוציה כאמור, נמצאת איפה בין לבין. האיכות לא תספק את אלו שמחפשים איכויות שידור גבוהות. המוצר לדעתי, יותר מתאים לבתי עסק, למצגות, לאנשים הנדרשים לעבור ממקום למקום עם מקרן זה. המקרן מאוד נייד ומאוד נוח לסחיבה. הניגודיות והחדות של המוצר מספקות את העבודה. ההקרנה יותר מתאימה למימדים קטנים ולא למימדים גדולים. בסופו של דבר, מדובר על מקרן שמתאים לאוכלוסייה מסוימת ולא לכולם, בהתאם למחיר שלו, המחיר עושה את העבודה הנדרשת ומאוד שימושי לאנשים מסוימים.

את ההקרנה ביצענו על גבי מסך מקרן של חברת Jeason Screen בגודל 1.78 מטר.

לסיכום

חברת ויוסוניק, הינה חברה ותיקה בתחום הסאונד וההגברה, היא מספקת לנו מוצרים עמידים ואיכותיים, ומחירי החברה מאוד נוחים לקהל היעד. מקרן נייד M1, הינו מוצר חדש של החברה, המוצר מיועד בעיקר לאנשים שלא מחפשים את האיכותיות הגבוהות של השידור, אלא משהו בנאלי, המקרן יותר מתאים להצגת מצגות, סרטוני הדרכה וכדו'... חשוב לציין, המקרן הזה מאוד נייד ומאוד נוח לסחיבה, הוא ביחס למקרנים ניידים זעירים אחרים גם מאוד קשיח ופחות פגיע מהשאר, אך גם בעת העברה ממקום למקום יש לקחת בחשבון שצריך לשמור על המוצר ולא לזרוק אותו ככה סתם חשוף מאחורה. חשוב לציין, בחירת מקום רכישת המוצר או כל מוצר אחר הקשור בתחום חייב להעשות עם שיקול דעת, רכשו את המוצר רק ממקום המתמחה בתחום זה. רק כך תוכלו להנות ממוצר איכותי, אמין ושירות אדיב ומקצועי.