"התושבים במצוקה: חיים ללא ממ"דים"

במהלך הסיור ביקר ח"כ מקלב בחמ"ל תת קרקעי ממוגן הממוקם בקיבוץ אורים ונפגש עם ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני.

מיכל לוי , ד' בתמוז תשע"ט

ח"כ מקלב במהלך הסיור
ח"כ מקלב במהלך הסיור
צילום: דוברות

חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) סייר בסוף השבוע ביישובי עוטף עזה והמועצה אזורית אשכול.

מקלב נועד עם תושבים מקומיים, עם ראש המועצה האיזורית וביקר בחמ"ל תת קרקעי ייחודי הממוקם בקיבוץ אורים שם נועד עם בכירי פיקוד העורף ושמע מהם על היערכות העורף בשעת החירום לצד חסינות העורף בשגרה.

את ביקורו בעוטף עזה פתח בפגישת עבודה מקצועית יחד עם ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני. בפגישה, בנוכחות הצוותים משתי הלשכות, העלו אנשי עוטף עזה את הצרכים המיידיים שלהם לצד פיתוח האזור.

ראש המועצה גדי ירקוני הסביר במפגש כי המועצה שבראשותו מזרימה תקציבים רבים לחקלאות, דבר שלא היה בעבר. "אנו מוכנים להשקיע בחברות שיגיעו לפה ויפעלו מהאזור שלנו. אם לא תהיה לנו איכות חיים לא נוכל לחיות כאן", אמר.

מקלב הציג פתרונות לשילוב טכנולוגיה בחקלאות ובאמצעות כלים שהוצגו בועדת המדע בקדנציה האחרונה.

עוד אמר כי יש להשקיע בחינוך. "זהו הדבר החשוב ביותר ובמיוחד במקומות כמו בעוטף עזה, בהם המצב הביטחוני אינו תקין. חינוך טוב יכול לחולל פלאים לתושבים כאן ויש לפתח תשתית לכך".

לאחר הפגישה ביקר מקלב בחמ"ל תת קרקעי ייחודי הממוקם בקיבוץ אורים, שם נועד עם אנשי פיקוד העורף וראש צוות החירום היישובי אילנה בן דב שסקרה את הנעשה בחמ"ל.

בן דב ציינה לשבח את הקשר הטוב שיש מול מערכת הביטחון שהינו המפתח והדבר החשוב ביותר להצלחה.

היא הסבירה לנוכחים את מצוקת התושבים במקום החיים ללא ממ"דים. "יש חוסר גדול גם בתחום זה. לעיתים אנו נאלצים להכניס אנשים לחפ"ק ממוגן וזה מפאת החוסר הקיים", אמרה.