החמ"ד פורץ דרך בחינוך

כנס מנהיגי חינוך התשיעי של החמ"ד נערך במרכז הקונגרסים בבנייני האומה. כתב ערוץ 7 שמע מהמורים על האתגר הגדול בחינוך הילדים

אלירן אהרון , ה' בתמוז תשע"ט

כנס מנהיגי החינוך בחמ"ד
כנס מנהיגי החינוך בחמ"ד
צילום: שלומי אמסלם לע"מ

מנהל החמ"ד קיים השבוע, זו השנה התשיעית, את כנס מנהיגי החינוך, בהשתתפות אלפי מפקחים, מנהלי מוסדות, בעלי תפקידים, מורים, מחנכים וגננות.

מטרת הכנס היא לפתח שיח בנושאים השונים שעל סדר יומו של החינוך הממלכתי דתי, ולהעמיק בתכניותיו ובחזונו.

השנה עמד הכנס בסימן שליחות, מצוינות וקשר אישי וצוינה בו פתיחת שנת המאה ליסודה של הרבנות הראשית. בכנס נאמו דוברים שונים כדוגמת הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרבנית חנה קטן, הרב והסופר חיים סבתו ועוד.

מיכל נחמיאס תיארה בהצגה את סיפור פטירתו של בנה במדגה עין הנציב וגננות החמ״ד השתתפו בשירה המונית בשיר ״יבנה המקדש״. הכנס נחתם במיצג אורקולי ובו מרי נחמיאס, שהדליקה משואה ביום העצמאות ברכה את הקהל, הוכנס ספר תורה לזכרו של זכריה באומל הי"ד, צוינה פעילותו של האדמו"ר מקאליב זצ״ל על ידי הרב לאו והוזכרה גם דמותו המופלאה של הרב אלישע וישליצקי זצ"ל.

שר החינוך, הרב רפי פרץ, נשא על נס את פועלו של החמ"ד והחינוך לערכים, המהווה בסיס לחוסנה של מדינת ישראל. אברהם ליפשיץ, ראש מינהל החמ"ד, הוקיר את מנהיגי החינוך ופועלם בשליחותם החינוכית למצוינות עם דגש רב לקשר אישי. משתתפי היום הביעו שביעות רצון גדולה ותיארו חווית התרגשות ועצמה.טוען....