משפחת טקה עלתה לקבר: "נמשיך במחאה"

בתום השבעה עלתה משפחתו של סלומון טקה לקברו. "איבדנו תקווה מחקירת מח"ש", אמר חבר המשפחה והוסיף כי המחאות יימשכו אך בלי אלימות.

ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ט

משפחת טקה בקבר בנם
משפחת טקה בקבר בנם
צילום: פלאש 90

קרובי משפחתו וחבריו של סלומון טקה עלו הבוקר (שני) לקברו בבית העלמין תל רגב שבקריות. טקה בן ה-18 נורה למוות בשבוע שעבר על ידי קצין משטרה בשכונת מגוריו בקריית חיים.

בבית העלמין נשמעו זעקות שבר של בני משפחת הצעיר המנוח. כמה מקרוביו צעקו: "למה לרצוח בן אדם, למה?".

חבר המשפחה אסף גובנה שליווה אותם אמר: "קשה לי לעמוד בקבר שלו ולא להגיד שאיבדנו תקווה, גם אם מח"ש יגיעו. כמו שראינו שהכתובת הייתה על הקיר התוצאות כתובות על הקיר".

הוא הוסיף "הילד הזה עשו עליו שיימינג הוציאו עליו רע ודיבה. ולצערי התוצאות כבר ידועות. אנחנו נתכנן את המהלכים שלנו באופן מסודר אבל אנחנו נמשיך באותן מחאות לא אלימות".

נציגת המשפחה ועורכי דינם הגיעו הבוקר לפגישה במח"ש, שם ביקשו לקבל עדכון מפורט על החקירה. אורה טסמה, בת דודתו של סלומון, אמרה לקראת הפגישה: "אם הוא לא יקבל את העונש הראוי לו, אנחנו לא נקבל את זה. היה פה רצח לא הריגה. לא נשתוק ונצא לרחובות אם צריך".

מחאת בני העדה האתיופית צפויה להתחדש הבוקר אחרי רגיעה יחסית בעקבות בקשת משפחתו של סלמון טקה להמתין עד תום השבעה. מארגני המחאה איימו לחסום הבוקר את כביש החוף באזור מחלף פולג שליד נתניה. בשעות אחר הצהריים צפויה להתקיים 'צעדת האימהות' יוצאות אתיופיה שתתכנס במחלף השלום.