הליגה בה משחקים חילונים ודתיים יחד

ליגת הכדורסל של מטה בנימין לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד מהווה השראה של ממש כשזו משלבת בין כלל האוכלסייה

נרי וייס , ה' בתמוז תשע"ט

ליגת הכדורסל של בנימין
ליגת הכדורסל של בנימין
צילום: אליאב בן מוחה

20 קבוצות, 300 שחקנים ו-2 בתים, ליגת הכדורסל של המועצה האזורית מטה בנימין היא אחת מהליגות המרגשות והמעוררות השראה שאפשר לראות במחוזותינו.

הליגה שקרויה על שמו של מלאכי רוזנפלד, בן היישוב כוכב השחר שנרצח בדרכו חזרה לביתו ממשחק כדורסל לפני כשלוש שנים, משלבת בין דתיים וחילונים המשחקים יחד זה לצד זה כשווים בין שווים, כזו מתקיימת כל שנה בקיץ לטובת כלל תושבי בנימין, על שלל גווני האוכלוסיה שבה.

כאמור, הליגה נקראת על שמו של מלאכי הי"ד, כשזה נרצח בדרכו חזרה ממשחק ליגה של קבוצתו כוכב השחר באולם הספורט שבעלי. בדרך חזרה, בצומת גדעון שעל יד היישוב קידה, נרצח מלאכי בידי מחבלים שירו על רכבו של מלאכי וחבריו תוך כדי נסיעה. מאז הוחלט כי ליגת הכדורסל תיקרא על שמו של מלאכי כשאביו, אליעזר, משחק אף הוא במדי קבוצת כוכב השחר.

מלבד ליגת הבוגרים, במועצה האזורית מטה בנימין מקיימים גם ליגת כדורסל לגילאי נוער בה משחקות 20 קבוצות ו-150 שחקנים מכלל יישובי בנימין.

ליגת הבוגרים מחולקת ל-2 בתים:
הבית המזרחי כולל 11 קבוצות מהיישובים: עלי, שילה, גבעת הראל, קידה, עפרה, בית אל, כוכב השחר, רימונים, כוכב יעקב, פסגות ומצפה יריחו.

ואילו הבית המערבי כולל 9 קבוצות מהיישובים: חשמונאים, נעלה, נילי, נווה צוף, כפר האורנים, גני מודיעין, נעלה צפון, נריה וטלמון.

בסיבוב הראשון משחקות כלל הקבוצות אחת כנגד השנייה, כאשר 4 הראשונות מכל בית עולות לרבע גמר בית עליון ו-4 הבאות אחריהן לרבע גמר בית תחתון.

השיא של ליגה זו הינו בגמר הליגות אשר כל שנה זוכה לארח אישיות ספורט בכירה כדוגמת: יוגב אוחיון, עודד קטש, אבי נמני ומוטל'ה שיפגלר.

ליגה זו קיימת בזכות עבודה מאומצת של מספר גורמים - החל מראש המועצה ישראל גנץ, דרך מחלקת הספורט במתנ"ס בנימין בהנהלת זאבי המאירי אשר נותנים את המעטפת הנדרשת שנה אחרי שנה ומקצים משאבים רבים לצורך כך וכלה ברכז הכדורסל איתי מידן שעושה ימים כלילות להצלחת הליגה.

לאחר כ-5 מחזורים שיתקיימו עד כה מובילות את הליגה קבוצת פסגות בבית המזרחי וחשמונאים בבית המערבי עם 5 משחקים ללא הפסד, כל אחת מהן.

שיאו של האירוע יהיה לקראת סיום חופשת הקיץ, באירוע הגמר הגדול שבשנים האחרונות נערך בבית הספר "זיו" שבירושלים במעמד מאמן נבחרת ישראל בכדורסל והפועל ירושלים, עודד קטש וכן אגדת הכדורגל מוטל'ה שפיגלר.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il