מתאם השבויים לשעבר:
נחזיר את חיילינו בהסדרה מול חמאס? לא יקרה

מתאם השבויים והנעדרים לשעבר ליאור לוטן: ״האמירה שנחזיר את חיילינו כשתהיה הסדרה מול חמאס היא הטעיה. זה לעולם לא יקרה״.

יוני קמפינסקי , ה' בתמוז תשע"ט

ליאור לוטן
ליאור לוטן
צילום: דוברות

בגבעת שמואל התקיים הערב (שני) אירוע מיוחד לזכרו של סגן הדר גולדין הי''ד, בסימן ״הדר ואנטבה - כל ישראל ערבים זה לזה״.

באירוע השתתפו הוריו של הדר - לאה ושמחה גולדין, אל״ם במיל׳ ליאור לוטן שכיהן כמתאם לנושא השבויים והנעדרים, סא״ל במיל׳ צביקה הר נבו ששימש כנווט חיל האוויר במבצע אנטבה, עמוס גורן - לוחם סיירת מטכ״ל במבצע, ושי גרוס שהיה בן 6 בזמן החטיפה.

לוטן מתח ביקורת על פעילותה של ממשלת ישראל להשבת הבנים: ״האמירה שנחזיר את חיילינו כשתהיה הסדרה מול חמאס היא הטעיה, זה כמו לומר שהחסידה היא זו שמביאה את התינוקות לעולם. זה משהו שלעולם לא יקרה.

''מצופה מההנהגה שאם אין לה יכולת להפעיל כוח צבאי כדי להשיב את חיילינו, אז שהיא תפעל להשיבם במסגרת הסכם. אני לא מדבר על הסכם גרוע כמו בשחרור שליט, אלא הסכם מתוך עמדת כוח. כדי להגיע לנקודה הזו הזמן זה לא משהו שפועל לטובתנו״, הזהיר לוטן.

פרופ׳ שמחה גולדין אמר ״לפני חמש שנים לקחנו על עצמנו משימה לא פשוטה להשיב את ערכי צה״ל של ערבות הדדית ללב הקונצנזוס הישראלי. מי שרואה מה היה באנטבה יכול להבין היטב שמי שלא מחזיר היום את המתים משדה הקרב הוא בסופו של דבר לא יחזיר משם את הפצועים והחיים במלחמה הבאה.

''אנחנו דורשים שישראל תעשה עכשיו את הסכם חילופי השבויים הטוב ביותר מאז סיום מלחמת יום כיפור״, הדגיש אביו של הדר גולדין הי"ד.

שי גרוס: ״המסר מאנטבה שצריך להיות חקוק בלב של כל ישראלי הוא הערבות ההדדית. החובה שלנו היא להשיב את הדר גולדין ואורון שאול הביתה. צריכים לפעול מול חמאס בכל מקום, מבתי הכלא בישראל ועד לעזה, כדי להחזיר את הבנים״.