תשלומי ההורים:
יש הסכמה בין משרד החינוך לוועדת החינוך

בשנת הלימודים הבאה יוסר מתשלומי ההורים סעיף מסיבות כיתתיות שעלותו היא 20 מיליון שקלים, והוא ימומן במלואו מתקציב משרד החינוך.

אורלי הררי , ו' בתמוז תשע"ט

עומר ינקלביץ'
עומר ינקלביץ'
צילום: רמי זרנגר

משרד החינוך הגיע להסכמות עם חברי וועדת החינוך של הכנסת, על אישור תשלומי הורים.

הוועדה אישרה עד כה ביטוח תאונות אישיות, השאלת ספרים והזנה, מתוך טבלת התשלומים, וכעת תאשר את כלל התשלומים בטבלה.

הבוקר (שלישי) נערכה פגישה בנושא בהשתתפות שר החינוך רפי פרץ, מנכ''ל משרד החינוך שמואל אבואב, יו״ר סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן וחברי כנסת החברים בוועדת החינוך.

הצדדים הסכימו כי כבר בשנת הלימודים הבאה יוסר מתשלומי ההורים סעיף מסיבות כיתתיות שעלותו נאמדת בכ-20 מיליון שקלים, והוא ימומן במלואו מתקציב משרד החינוך.

בנוסף, הוסכם כי ועדת החינוך של הכנסת תחל לפקח על ההתנהלות התקציבית של משרד החינוך בתחום התל״ן תוך כדי שנת הלימודים ולא רק בסיומה, כפי הנהוג כיום.

בנוסח ההסכמה קבעו הצדדים כי נושא תשלומי ההורים נדרש להסדרה, הפחתה ופיקוח יעיל יותר מצד הממשלה הבאה שתקום בישראל.

חברת ועדת החינוך, ח״כ עומר ינקלביץ׳ (כחול לבן), אמרה ''זהו הישג תקדימי עבור ילדי ישראל. לא היה כאן עימות פוליטי אלא דאגה אמיתית להורים. הילדים במערכות החינוך הם הילדים של כולנו, והבשורה הזו היא משמעותית מאוד לחלקים גדולים בחברה הישראלית, בפרט השכבות החלשות שאינן מסוגלות לעמוד בתשלומים הללו.

''תודה לחבריי בכחול לבן שנאבקו על העניין מתוך דאגה ואכפתיות חברתית אמיתית, תודה לכל השותפים במו"מ, שגילו הבנה ונכונות לסוגיות החברתיות הרגישות הללו, ותודה מיוחדת ליו"ר ועדת החינוך ח"כ הרב מרגי, שסייע לכל אורך הדרך במו"מ", הוסיפה.