טראמפ נגד שגריר בריטניה בוושינגטון: איש טיפש

נשיא ארה"ב ביטל הזמנה של השגריר לאירוע רשמי ותקף אותו, לאחר שהשגריר כתב על טראמפ שהוא "אינו מתפקד וחסר יכולות ניהול".

ניצן קידר , ו' בתמוז תשע"ט

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ממשיך במתקפה שלו נגד השגריר הבריטי בוושינגטון, לאחר שנחשפו מסמכים בהם כתב השגריר קים דרוק לממונים עליו במשרד החוץ כי ממשל טראמפ "אינו מתפקד" והנשיא עצמו "חסר יכולות ניהול".

טראמפ השתמש במדיה האהובה עליו, הטוויטר, כדי לבקר את השגריר במלים חריפות במיוחד. "השגריר המטורף שבריטניה כפתה עלינו הוא לא כזה שאנחנו מאושרים שנמצא כאן. הוא למעשה איש מאוד טיפש", כתב טראמפ.

הוא הוסיף כי "דרוק צריך להיות עסוק במה שמתרחש במדינה שלו ובשיחות שכשלו לאישור הברקזיט ולא לכעוס על הביקורת שלי באשר לצורת ניהול השיחות. הצעתי לתרזה מיי איך להעביר את ההסכם הזה, אבל היא הלכה בדרכה המטופשת ולא הצליחה".

"אני לא מכיר את השגריר היטב אבל אמרו לי שהוא אדם טיפש ונפוח. כדאי שתאמרו לו שלארה"ב ישאת הכלכלה והצבא הטובים ביותר בעולם, בפער גדול, והם רק גדלים ומתחזקים מדי יום", סיכם טראמפ.

לפני סדרת הציוצים נודע כי הנשיא, שהודיע שהוא מתכוון להחרים את השגריר, ביטל את השתתפותו בארוחת ערב משותפת עם שגריר קטאר, אליה הוזמנו שגרירים רבים מרחבי העולם.

בריטניה מגבה את שגרירה באופן מלא, אבל הממשל בה מובך מאוד מחשיפת המסמכים שכללו את ההערכה שייתכן כי טראמפ, "אף פעם לא יהיה כשיר לנהל מדינה".

עוד נכתב בהערכות שכתב דרוק למשרד חוץ הבריטי, "אנחנו לא מעריכים שהממשל הזה עומד להיות נורמלי יותר, פחות בלתי-מתפקד, פחות משוסע ופחות מגושם וחסר יכולת מבחינה דיפלומטית".