פרץ וסמוטריץ' סיכמו על ריצה משותפת

השניים קראו לבן גביר לאשרר גם כן את הסכם איחוד מפלגות הימין. עוד קראו פרץ וסמוטריץ' לבנט ושקד להיכנס למו"מ מיידי לריצה בפתק אחד

ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ט

פרץ וסמוטריץ' חותמים על ההסכם
פרץ וסמוטריץ' חותמים על ההסכם
צילום: דוברות

יו"ר הבית היהודי שר החינוך הרב רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הסכימו היום (שלישי) על אשרור הסכם איחוד מפלגות הימין כפי שנחתם לפני הבחירות הקודמות.

בהודעה המשותפת מטעם שתי המפלגות נמסר, "השרים אשררו את ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי וקראו לאיתמר בן גביר להיפגש באופן מיידי כדי לסגור הסכם ריצה משותפת על בסיס השותפות הקיימת".

"אנחנו בתקופה שבה נדרש גילוי אחריות וגיבוש אחדות בציונות הדתית ובימין האמיתי כדי להביא למיקסום הפוטנציאל האלקטורלי ולמניעת בזבוז קולות שכבר הביא למניעת האפשרות להקמת ממשלת ימין ולבחירות חדשות".

השניים קראו גם לאיילת שקד ונפתלי בנט להיכנס למשא ומתן מיידי במטרה לרוץ בפתק אחד.

השר סמוטריץ' ציין בעקבות החתימה, "אחדות בימין כולו היא צו השעה. הרב רפי פרץ ואני אשררנו עכשיו את ההסכם הקיים של איחוד מפלגות הימין ואנחנו קוראים לחברים בעוצמה לבוא עוד היום ולחתום בדיוק על אותו הסכם".

"גם איילת ונפתלי נקראים לגלות אחריות ולהתחבר. ממקסמים את האלקטורט שמימין לליכוד ולא מאבדים אף קול", אמר.

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך, בירך על אישרור ההסכם, "אני מברך את הרב רפי ובצלאל שחתמו היום על הסכם לריצה משותפת בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי לכנסת ה-22".

לדבריו, "ההסכם הזה הוא המהלך הראשון לקראת יצירת איחוד מפלגות גדול בימין שיפעל למען עם ישראל בכלל והציונות הדתית בפרט, איחוד שיבטיח ששום קול מימין לא ייזרק לפח בבחירות לכנסת ה-22".

"יש לנו מספיק זמן לסגירת הרשימות ואני בטוח שנצליח אי"ה לאחד שורות כי זה מה שהציבור מבקש וזה מה שנכון בעת הזו למדינת ישראל", הוסיף אורבך.

מנכ"ל האיחוד הלאומי, יהודה ולד, הצטרף לברכות, "חתמנו בשעה טובה על ריצה משותפת בבחירות הקרובות עם חברינו בבית היהודי. כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל חשוב שנהיה איחוד ימין חזק וגדול. קורא לשאר החברים. בא נרוץ עכשיו ביחד. נמשיך להתווכח אחר כך".

חבר הכנסת מוטי יוגב בירך גם הוא על אשרור ההסכם, "רצים ביחד - מנצחים ביחד. הציבור מבקש אחדות. אני מברך על ההסכם שהושג בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי. אני קורא ומצפה משאר הגורמים בציונות הדתית לגווניה, לנהוג באחריות, לפעול לכך שמתוצאות הבחירות הבאות עלינו לטובה, נזכה במירב המנדטים ותקום בע"ה ממשלה לאומית".

חבר הכנסת אופיר סופר (האיחוד הלאומי) בירך אך ציין, "עם הברכה חשוב לי להצטרף לקריאה ליתר המפלגות והשחקנים בימין, חשבו על טובת הגוש לפני אינטרסים פוליטיים צרים והצטרפו אלינו".