שר החוץ הבריטי נגד טראמפ

מחריף העימות המילולי בין בריטניה וארה"ב. לאחר שהנשיא טראמפ כינה את שגריר בריטניה "טיפש מאוד" ותקף את תרזה מיי - הגיעה גם התגובה

ניסן צור , ו' בתמוז תשע"ט

ג'רמי האנט
ג'רמי האנט
צילום: רויטרס

חילופי המהלומות המילוליות בין הנשיא טראמפ לשגריר בריטניה בארה"ב, קים דרוק, ולצמרת הממשל הבריטי נמשכות גם הערב (שלישי).

טראמפ פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו בו תקף את ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, על הטיפול הכושל שלה ב"ברקזיט" והשתמש במילים חריפות במיוחד.

"אמרתי לתרזה מיי כיצד לעשות את העסקה הזו, אבל היא הלכה בדרך המטופשת שלה – ולא הצליחה לעשות זאת. אסון! אני לא מכיר את השגריר, אבל נאמר לי כי הוא טיפש נפוח. תאמרו לו כי לארה"ב יש כעת את הכלכלה והצבא הטובים ביותר, בכל מקום בעולם", צייץ טראמפ.

זמן קצר לאחר מכן הגיעה תגובה מצד שר החוץ הבריטי ג'רמי האנט, שתקף את טראמפ על דבריו כלפי ראשת הממשלה תרזה מיי והשגריר בוושינגטון.

בציוץ שפירסם בחשבון הטוויטר שלו, כתב האנט, "דונלד טראמפ מדבר בכנות, אז אעשה זאת גם אני: ההערות האלו הן חסרות כבוד ושגויות כלפי ראש הממשלה והמדינה שלי".

"הדיפלומטים שלך מעניקים את דעתם האישית למזכיר המדינה מייק פומפיאו, וכך גם הדיפלומטים שלנו! אמרת כי הברית בין ארה"ב ובריטניה היתה הגדולה ביותר בהיסטוריה, ואני מסכים לכך, אבל בעלי ברית צריכים להתייחס זה לזה בכבוד כפי שתרזה מיי תמיד עשתה איתך. השגרירים ממונים ע"י ממשלת בריטניה, ואם אני אהיה ראש הממשלה השגריר שלנו יישאר", הוסיף.

האנט מתכוון להתמודד בבחירות הקרובות על ראשות הממשלה בבריטניה על מנת להחליף את תרזה מיי.