שיעור הארנונה בעפולה – מהנמוכים בארץ

בישיבת המועצה האחרונה הוחלט לא להעלות את תעריף הארנונה מעבר לקבוע בחוק

בן שאול , ז' בתמוז תשע"ט

עפולה
עפולה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מועצת העיר עפולה אישרה את צו הארנונה לשנת הכספים הבאה. הבשורה הגדולה עבור תושבי עפולה היא שגם בשנה הבאה תתייצב עפולה כאחת הרשויות הזולות בארץ בארנונה למגורים.

מבדיקה של צווי הארנונה ל־2019 בערים הגדולות בצפון עולה כי עפולה ניצבת במקום השני בשיעור ארנונה נמוך למגורים. רק לשם השוואה שיעור הארנונה בעפולה עומד כיום על 37.09 ש"ח למטר בעוד ברשויות אחרות בגליל עמקים התעריף גבוה יותר.

בישיבת המועצה האחרונה שנערכה בעפולה הוחלט, כאמור, שלא להעלות את הארנונה מעבר למה שהממשלה מחייבת את כלל הרשויות מדי שנה וזכה לשם 'הטייס האוטומטי'.

חשוב להדגיש כי 'הטייס האוטומטי' המושפע ממדד המחירים לצרכן ומדד השכר הציבורי הינו הנחיה גורפת של שרי האוצר והפנים לכלל הרשויות בישראל ויעמוד השנה על שיעור של 2.58%.

ראש העיר אבי אלקבץ ציין במהלך ישיבת המועצה כי חברי האופוזיציה שביקשו לבטל את 'הטייס האוטומטי' יודעים היטב כי מדובר בהנחיה גורפת לרשויות שכן חלקם הצביעו מדי שנה בחמש השנים האחרונות בעד העלאה כזאת ובקשתם לדחות את העליה השנה היא לא יותר מפופוליזם שכן ממילא הדרג המקצועי ימליץ לשרים לדחות את החלטת הרשות ועדיף מראש לוותר על 'ההצגה', כביכול, בנסיון לעצור את ההעלאה השנתית.

בעפולה מתגוררת קהילה חרדית מאוחדת של חסידים, ליטאים וספרדים, המיוצגים על ידי מפלגה מאוחדת בראשות סגן ראש העיר צורי כהן וחבר המועצה מנחם גולד, יחד עם נציג אגודת ישראל ורכז תרבות תורנית יעקב זורגר.

בקהילה החרדית בעיר מציינים כי ראש העיר מקפיד לשמור על דו הקיום בעיר ומעניק לכלל הקהלים בעיר את המגיע להם באופן שוויוני.