ספר: אין כמו סבא, חוץ מסבתא

ספר חדש של יואל ריפל הכולל סיפורים מצחיקים ומרגשים על סבאות

קובי פינקלר , ז' בתמוז תשע"ט

ספר חדש
ספר חדש
צילום: מיכה בננו

"אין כמו סבא, חוץ מסבתא".
סטימצקי
ספר חדש של יואל ריפל הכולל סיפורים מצחיקים ומרגשים על סבאות

ימי החופש הגדול, הם ימי הסבא והסבתא. מתי תקחו אותם? אתם יכולים היום? ואח"כ שבוע הבא אתם פנויים לכמה ימים? וכך הלאה.

מי שקיבל את התואר סבא או מי שזכתה להקרא סבתא מכירה זאת היטב. והכי? טובים השניים מן האחד. אם שניכם פנויים, אז קחו את כל הילדים... (אני אגב, נהנה לעשות זאת).

לכל אלו הסבים והסבתות, כדי שתדעו שאתם לא לבד, יצא השבוע, ספר חדש של יואל ריפל "אין כמו סבא, חוץ מסבתא" הכולל סיפורים מצחיקים ומרגשים על סבאות, נישואין, זוגיות, הורות, פערי הדורות, זיכרונות ילדות ואירועים יום יומיים, המתרחשים בכל המשפחות הטובות.

הספר כולל סיפורים קצרים ושירים משעשעים על סבאות, נכדים, הורות, פערי הדורות, זוגיות, משפחה, חברים, סיטואציות יום-יומיות, זיכרונות ילדות, ועוד ועוד...

בין הסיפורים ניתן למצוא סיפור על הביקור הראשון של הסבא ריפל עם הנכדה בפסטיגל (שכלל שלוש שעות בפקקים, חמש דקות בלבד באולם והסתיים בצרחות "הביתה"), על הוויכוח הנצחי בשאלה איזה גנים עברו לנכדים (הפולנים או הרומנים), קווים לדמותה של הסבתא היהודייה, על הוויכוחים עם הורי הנכדים על פינוק היתר של הנכדים, על השאלה הנצחית "איפה אתם בליל הסדר" ואף על זיכרונות רחוקים כמו אלה מכיתה א' ברומניה ועוד ועוד.

ריפל, מעיד על עצמו שהוא אב ל-3 בנות, סב ל-4 נכדים ועוד ידו נטויה... וכך הוא מכין עצמו לחיים.

אגב, בד ובד עם עבודתו כעורך דין לדיני משפחה, כתב ריפל שירים ומערכונים לכוכבי בידור רבים ביניהם: דודו טופז, חנה לסלאו , מיקי קם ציפי שביט, טוביה צפיר, שימי תבורי, יגאל בשן, יהורם גאון ואחרים, השתתף בתוכניות טלוויזיה ורדיו פופולריות ושעשועוני בידור דוגמת "תשע בריבוע", "זה הסוד שלי", "זהו זה!" ועוד. השיר הידוע ביותר שכתב הוא "לילה בלי כוכב" ללחן של עוזי חיטמן.