אמו של מלאכי הי"ד התייצבה מול המחבל

החל שלב הטיעונים לעונש במשפטו של מתכנן הפיגוע בצומת שבות רחל שבו נרצח מלאכי רוזנפלד הי"ד. "איש שפל, זרקת אותנו לאפלה".

ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ט

אליעזר ושרה רוזנפלד
אליעזר ושרה רוזנפלד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בבית המשפט הצבאי בעופר התקיים הבוקר (רביעי) שלב הטיעונים לעונש בעניינו של המחבל פאיז חאמד שהורשע בתכנון פיגוע הירי שבו נרצח מלאכי רוזנפלד ביוני 2015 בצומת שבות רחל.

התביעה הצבאית דרשה להטיל על חאמד עונש מאסר עולם ועוד 30 שנה. בית המשפט צפוי לתת את החלטתו בימים הקרובים.

הוריו של מלאכי הי"ד, שרה ואליעזר רוזנפלד, הגיעו לדיון בבית המשפט. על פי הדיווח של אלישע בן קימון באתר YNET, שרה סיפרה "זו פעם שנייה שאני עומדת כאן במקום הזה. השתדלנו שלא להגיע. המעמד קשה לנו. המקום מכאיב לנו ורעיון הרצח מבעית את לבנו ומוחנו. לא רצינו לעמוד קרוב לאנשים שקטל בלבם ודם בידיהם, אנשים שבוחרים להתעסק ברוע.

"השבוע ימלאו ארבע שנים לפשע הנוראי שביצעו אנשים שפלים באישון ליל בכביש המוליך לביתנו. ארבע שנים ללילה האיום והנורא ביותר בתולדות חיינו. ארבע שנים מאז גדעו כדורי מרצחים את חייו של אחת הנשמות הגדולות, הטובות והחכמות שירדו לעולם הזה. כל מעשה שלו וכל מחשבה כוונו לעשיית טוב כלל אנושי, חוצה גבולות ומגזרים, לכן כולנו הפסדנו באותו הלילה. יהודים, ערבים, נשים, גברים, אנשים רעים ואנשים טובים. העולם כולו הפסיד אנרגיות שהשפיעו עליו לטובה.

''הוא לא הכיר את מלאכי שלנו. מלאכי לא פגע בו מעולם. הספיק לאיש השפל הזה שיהודי יהיה מהצד השני של הכדורים שאותם החליטו לירות. זה שהוא עצמו לא לחץ על ההדק, לא משנה כהוא זה את הבחירה שלו להתעסק ברוע ואת חלקו הגדול מאוד בתוצאות הסופיות. לאדם שלוחץ על ההדק יש שורת אנשים אחריו ולפניו - שידעו, שסייעו, שקנו, שפתחו צירים, ששתקו ועודדו ואיפשרו".

"אנחנו נזרקנו לאפלה גדולה באותו הלילה. אין מילים המתארות לב שבור של משפחה אוהבת שרק רצתה לחיות יחד. לא ניתן לתאר ובטח לא כאן מול אנשים כאלה – כאבם של הורים שבנם המופלא נלקח מהם בחטף בכדורי מרצחים. אני אפילו לא רוצה להתחיל להתייחס לכמויות הצער שאנו נושאים בלבנו, במוחנו ובגופנו בארבע שנים האחרונות", דברי האם השכולה.