יד לאחים חושף את פניהם של המיסיונרים

סרטון חדש של יד לאחים ממחיש את דרך הפעולה של המיסיון הנוצרי במטרה להזהיר את הציבור מניסיונות השידול של המיסיון ברשת האינטרנט.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ט

סרטון ההסברה של יד לאחים המציג את הבלוף המיסיונרי
סרטון ההסברה של יד לאחים המציג את הבלוף המיסיונרי
צילום: יד לאחים

זה זמן רב שחלק ניכר מהמאבק בין יד לאחים לבין כתות המיסיון הנוצרי, עבר לרשת האינטרנט.

המיסיונרים גילו שבניגוד לפעילותם ברחוב, אז הם נתקלים באנשי השטח של יד לאחים שמיצרים את צעדיהם ומתריעים בפני הציבור מפני הסכנה, ברשת הם יכולים לפעול בקלות יתירה.

יד לאחים נאבק בתופעה בכל הכוח. בארגון גייוס את כישרונותיהם של מומחים בתחום שישיבו מלחמה, ואף נאבקים מול חברות האינטרנט ומול הרשויות שלא יתנו במה לתכנים אלו. השבוע חלה עליית מדרגה במאבק, כאשר ביד לאחים הפיצו ברשת סרטון מושקע היטב, שחושף בפני הציבור את דרך הפעולה האמתית של המיסיונרים.

בסרטון נראים שחקנים הלבושים ככמרים נוצריים, משילים מהם את הביגוד הנוצרי הבולט, הגורם לציבור להתרחק מהם, ועוטים על עצמם דמויות נחמדות למראה שמציעות בחביבות "לפתוח את הראש והלב, ולדבר בצורה פתוחה על נושאים חשובים", כאילו אין מדובר בתרמית נבזית.

סרטונים אלו נועדו להזהיר את הציבור הרחב מסרטונים דומים שהופצו ברשת, בהם נראים מיסיונרים מתחזים לאנשים תמימים ומנסים לשדלם נגד היהדות ונגד "הרבנים החשוכים", תוך שהם מעבירים מסרים נוצריים בולטים, מסלפים את התנ"ך והגמרא ומתבלים במסרים אנטישמיים ומסיתים.

העובדה שהמיסיונרים אינם לבושים בסממן נוצרי שמסגיר את זהותם ואת כוונותיהם האמתיות, הצליחה למרבה הצער לגרום לאנשים ליפול ברשתם, מבלי שיבחינו במה באמת מדובר.

ביד לאחים מזכירים כי המיסיונרים מנצלים את הרשת כדי לעבור במודע על החוק הקובע עונש מאסר למי שמשדל קטינים להמיר את דתם. הם עושים זאת במכוון, הן ביודעים שהמשטרה גוררת רגליים בפיקוח אחרי העבירות שהם מבצעים בנושא, והן בשל העובדה שיותר קשה לתפוס אותם כאשר הם נצבים מאחורי המחשב ולא בפומבי.

אפיזודה מעניינת התרחשה במהלך הכנת הסרטון וממחישה את הסיאוב שיש בכל קצוות הציבור מול הפעילות המיסיונרית ברשת. אדם שמגדיר את עצמו כלא דתי, נחשף לצילומי הסרטון ואמר לשחקן ולצוות הצילום: "טוב מאוד שאתם עושים זאת. חייבים להכות את המיסיונרים באינטרנט. הם מציקים לציבור ומנסים להגיע אליו בתרמית ובמסווה תמים. חייבים שהציבור יבין שמדובר בתרמית נוצרית".