מועצת הצמחים: יש אבוקדו בשפע

''בעונה הקרובה יהיה אבוקדו ישראלי מצוין על המדפים ועם ישראל ימשיך ליהנות ממנו, במגוון זנים", מבטיחים במועצה.

אורלי הררי , ז' בתמוז תשע"ט

 אבוקדו
אבוקדו
צילום: אורי לנץ. פלאש 90

ראובן דור, יו"ר שולחן האבוקדו במועצת הצמחים, מתחייב כי האבוקדו ימשיך להיות בשפע על המדפים גם בעונה הקרובה.

דור אמר את הדברים בתגובה לידיעה שפורסמה הבוקר (רביעי) אודות מחסור אפשרי באבוקדו מקומי בעונה הבאה.

דור, מוותיקי החקלאים ממושב רמות שבגולן, מדגיש כי "גידול משמעותי בשטחי המטעים בשנים האחרונות מאפשר שפע של אבוקדו ישראלי גם בעונה הנוכחית שתתחיל בעוד מספר שבועות".

דור שותף כמובן לשבחים שהורעפו על תכונותיו הבריאותיות והמזינות של האבוקדו, שקנה לעצמו מקום מרכזי במרבית הבתים והמסעדות בישראל.

למרות נזקי שרב שהיו במטעים לפני כחודשיים, יבול האבוקדו הצפוי בעונה הבאה יגיע לכל הפחות ליבול שהיה בעונה הנוכחית (כ-110,000 טון אבוקדו), זאת בזכות נטיעות של כ-10,000 דונם אבוקדו נוספים מדי שנה בישראל.

אגב, הפופולאריות של האבוקדו בישראל גרמה לכך שמעבר לשני איזורי הגידול המרכזיים של הפרי בארץ, בגליל מערבי ובאיזור עמק חפר, החלו בשנים האחרונות גם נטיעות בדרום הארץ (איזור עוטף עזה), וכל אלה מספקים את הביקוש לאבוקדו ישראלי.

במועצת הצמחים מבקשים להדגיש שאין אמת בידיעה לפיה הייבול צפוי להיות זעום ויקר, והפירות המעטים שכן יגודלו בישראל ימכרו במחירים שיאמירו לשיאים חדשים "זו ידיעה הנראית כהמשך הקמפיין של יבואנים בעלי אינטרס כלכלי מובהק המפיצים נתונים שגויים המטעים את הציבור, כשכל מטרתם היא להרחיב את ייבוא התוצרת החקלאית לארץ - על גבם של חקלאי ישראל''.

צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, הבטיח: ''בעונה הקרובה יהיה אבוקדו ישראלי מצוין על המדפים ועם ישראל ימשיך ליהנות ממנו, במגוון זנים. חקלאי ישראל תמיד סיפקו את הביקוש המקומי לאבוקדו, וכך יהיה גם בעתיד".