צבי גור: לדחות את בקשת השחרור שלי

רוצח הילד אורון ירדן ביקש מועדת השחרורים שלא לדון בבקשתו המקורית ולאפשר לו להגיש אותה בעוד כשנה.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ט

צבי גור
צבי גור
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

צבי גור, שהורשע ברצח הילד אורון ירדן בן השמונה לפני כשלושים ותשע שנים, ביקש היום לדחות בשנה את הבקשה לשחרור מוקדם.

ועדת השחרורים שדנה בנושא, קיבלה את הודעתו של גור והודיעה כי תימסר בהמשך החלטה האם יסכימו לאפשר לו את הדחייה.

פרקליטו של גור אמר כי הבקשה הוגשה משום שלא ראה סיכוי אמיתי להשגת השחרור. "הקשבנו לוועדה ונראה כי היא מכוונת להלך רוח מסוים. הבנו את הכיוון והחלטנו לבחון את האפשרות לדחות זאת בשנה".

הדיון בבקשתו של גור התקיים שש שנים לפני שיושלם מלוא העונש שהושת עליו. בעבר כבר דנה ועדת השחרורים בבקשת שחרור מוקדם דומה, ואף שקלה לאשר את השחרור, אך התנגדותם הנחרצת של בני משפחת אורון הותירה את הרוצח בכלאו.

ליאורה, אחותו של אורון ז"ל, צוטטה היום בדברים קשים בעיתון 'ידיעות אחרונות'. "עבורנו אין אופציה לשחרור מוקדם של רוצח מתועב כמו צבי גור. אנחנו דורשים שהוא ירצה את מלוא העונש שקיבל, 45 שנה בכלא, עד תום. יש לו עוד שש שנים שלמות בכלא מאחורי סורגים. נקודה!".

"המשפחה שלנו עברה במשך השנים סבל בלתי יתואר, טרגדיה אחר טרגדיה. לא מספיק שרצחו את אורון, אבא שלי נפטר משיברון לב, אחי, רועי, סבל גם הוא מדיכאונות. הוא גייס את כל הכוחות שלו והיה פעיל מאוד בהתעסקות בפרשת הרצח הנוראית הזו שכל ילד באותה תקופה ידע לדקלם את כל הפרטים המתועבים שלה. אימא שלי הייתה צריכה להתמודד גם עם שיברון הלב שלה, גם עם הטיפול באבא ועם הפרידה הקשה ממנו לאחר שנפטר, וגם עם הטיפול ברועי. בנוסף, היא בעצמה חלתה בסרטן. רועי שבור, הוא לא יכול להתמודד כרגע עם העניין של ועדת השחרורים. הסבל שלו כיום רק ממחיש את עומק השבר שהטרגדיה הזו גרמה לחיים שלו ושל כולנו. אימא שלי כבר בת 84, לא במצב בריאותי טוב, אבל היא יודעת ומבינה הכל. הסבל שלה לעולם לא ייגמר. אני מקווה שהוועדה לא תעשה את זה קשה יותר".

נזכיר כי אורון בן השמונה נחטף על ידי צבי גור שיצר קשר טלפוני עם המשפחה ודרש כופר בגובה של שני מיליון שקלים תמורת השבתו למשפחתו. במהלך השיחות הטלפוניות ביקשה אמו של אורון אות חיים ממנו וגור השמיע הקלטה של ילד אחר על מנת לתעתע בבני המשפחה. כספי הכופר נמסרו לו וכשהגיע להפקיד אותם בבנק נלכד על ידי בלשי המשטרה.

גור הוביל את חוקריו למקום בו קבר את אורון ובמשפטו הושת עליו עונש של מאסר עולם שלימים קוצב על ידי נשיא המדינה, עזר ויצמן, ל-45 שנות מאסר.