נתניהו: אף מתיישב לא ייעקר מביתו

רה"מ נשאל מתי תהיה ריבונות ביהודה ושומרון, ורמז שהוא עוסק בנושא: "נמתין קצת עם הדברים האלה, אני בטוח שגם לכך תימצא תשובה".

חזקי ברוך , ז' בתמוז תשע"ט

נתניהו
נתניהו
צילום: Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו שישתתף הערב (שלישי) בחגיגיות לציון 40 שנה למועצה האזורית שומרון, סיפר על כך בצ'ט לייב שקיים על הגולשים בדף הפייסבוק שלו.

''המדיניות שלי לגבי יהודה ושומרון נשענת על כמה עקרונות. העקרון הראשון - זו ארצנו, זו המולדת שלנו. הדבר השני - אנחנו נמשיך לפתח ולבנות את חבל הארץ החשוב הזה.

''שלוש - בשום הסדר ובשום תוכנית, עם או בלי תוכנית לא ייעקר אף יישוב ולא ייעקר אף מתיישב מביתו. רביעית - בכל תוכנית, עם או בלי תוכנית, צה''ל וזרועות הביטחון ימשיכו לשלוט בשטח מערבית לירדן, כולל בקעת הירדן. חמישית - אני פועל להכרה בינלאומית בעקרונות הללו''.

בהמשך נשאל נתניהו האם יפעל להחלת הריבונות הישראלית על היישובים הישראלים ביהודה ושומרון או על כל יהודה ושומרון. נתניהו סירב לענות לשאלה אך הדגיש ''נמתין קצת עם הדברים האלה, אני בטוח שגם לכך תימצא תשובה''.

נתניהו: אף מתיישב לא ייעקר מביתו

ראש הממשלה התייחס גם להצהרת הנשיא טראמפ ולפיה יוטלו סנקציות נוספות על איראן. ״שמעתי מידידי הנשיא טראמפ הצהרה תקיפה מאוד על סנקציות נוספות נגד איראן. חשוב. אני מאוד מעריך את זה.

''אני משוחח עם הנשיא מעת לעת ואני נוכח לדעת שהוא מבין היטב את האיום האיראני וגם פועל נגדו, כפי שאנחנו פועלים", כך נתניהו.