אוהדי בית"ר ירושלים נגד הקומץ הגזען

הרשתות החברתיות סוערות בעקבות התנהגותם הגזענית והמכוערת של קומץ ילדים אוהדי בית"ר באימון הפתיחה היום שיצר סערה גדולה

נרי וייס , ז' בתמוז תשע"ט

אוהדי בית"ר - נגד גזענות
אוהדי בית"ר - נגד גזענות
צילום: פלאש 90

שעות ספורות לאחר הודעתו של משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים כי הוא שוקל את המשך דרכו בקבוצה בשל התנהגות בזויה וגזענית של קומץ מאוהדי הקבוצה באימון הפתיחה שהתקיים היום (רביעי) במגרש האימונים בשכונת בית וגן בירושלים, הרשתות החברתיות סוערות.

כזכור, את אימון הפתיחה החגיגי שהתקיים היום בבירה העכירו כ-50 ילדים ששרו שירים בגנותו של שחקן הרכש החדש של הירושלמים, עלי מוחמד.

השחקן סרב לצאת אל המגרש והבעלים משה חוגג ניסה לדבר עם אותם אוהדים על מנת שיחדלו מהתנהגותם הבזויה והגזענית, אך ללא הצלחה. גם 3,500 אוהדים שנכחו במקום ניסו להשתיק את הקריאות של אותו קומץ קטן, כשאלה שרקו לעברם בוז אך הקריאות נשמעו היטב.

כעת לאחר הודעתו של הבעלים הירושלמי על שאלת המשך דרכו בקבוצה בגלל אותה התנהגות גזענית, הרשתות החברתיות סוערות ואוהדים רבים מביעים תמיכה נרחבת וגדולה בבעלים, במלחמתו נגד הגזענות ובשחקן עצמו.

בחשבון האינסטגרם של אוהדי בית"ר ירושלים נכתב כי "היום באימון הפתיחה של שנת 2019/20 קומץ מגעיל של "אוהדים" השרה לכמה רגעים בבית וגן אווירה מטונפת של שנאה ואף הרס חלק גדול מהחגיגה".

האוהדים סיפרו את אשר ארע מנקודת מבטם עת היו נוכחים במגרש האימונים של הקבוצה הירושלמית. "יחד עם שירי האהדה לקבוצה ולשחקנים החלו מספר אנשים מועט בקריאות נאצה ובוז בהקשרו של השחקן עלי מוחמד שלא היה נוכח באירוע".

"אותו קומץ אנשים מייצג את הצד האחר של בית"ר ירושלים, את הצד שלא שייך לגרעין האמיתי של אוהדי הקבוצה - את האויב שנמצא בתוכנו", כתבו ותקפו האוהדים הבית"רים.

עוד כתבו אלה, "האויב הזה מנסה להשחית ולהרוס כל דבר טוב בקבוצה, האויב הזה לא מפסיק להתלונן אחרי כל מהלך שמתבצע, האויב הזה מנסה בכל עת ליצור סכסוכים וריבים, האויב הזה שוכח מי היה בעל הבית הקודם ואת ההיסטוריה הארוכה איתו, האויב הזה מושפע מהתנהגויות פאנטיות, האויב הזה לא מעריך כלום".

האוהדים הירושלמים החליטו שלא להישאר עוד בצל ולהיות רק הרוב הדומם אלא לתקוף את אותו קומץ קטן וגזען, כשכתבו: "האיוב הזה נמצא בפייסבוק, האויב הזה נמצא באינסטגרם, האיוב הזה לפעמים גם מגיע למגרשים - האויב הזה רק מזיק לנו!".

האוהדים הביעו תמיכה גדולה בשחקן עלי מוחמד כשכתבו, "אותו אנחנו רוצים, אתכם אותם "אוהדים" גזענים אנחנו לא רוצים. לא רוצים אתכם בפייסבוק וגם לא ביציעים!".

בנוסף הודיעו אוהדי בית"ר כי ביום שישי הקרוב יגיעו לאימון של הקבוצה בשעה עשר בבית וגן למה שהם מכנים - "מפגן תמיכה מיוחד בעלי מוחמד, משה חוגג ושאר הקבוצה".

"בית"ר ירושלים ואוהדיה הרבים לא יתנו ל-50 "אוהדים" מופרעים לנהל להם את סדר היום במועדון. הקול השפוי יוצא למלחמה", כתבו בהודעתם.

כאמור נראה כי הצעד של הבעלים משה חוגג למיגור הגזענות מקבל רוח גבית גדולה מאוד מרוב גדול של אוהדי בית"ר, אלה הרועשים ואלה השותקים. כולם נגד גזענות, נגד פגיעה בשחקן, נגד התנהגות מגעילה שכזו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il