נתניהו: למרות הטלטלות - השלום עם מצרים יציב

ראש הממשלה השתתף בחגיגות לרגל יום העצמאות המצרי, בבית השגריר חאלד עזמי. "נלחמים יחד בקיצוניות".

ניצן קידר , ח' בתמוז תשע"ט

נתניהו עם השגריר המצרי
נתניהו עם השגריר המצרי
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה התארחו הערב (רביעי) בבית שגריר מצרים בישראל חאלד עזמי, לרגל חגיגות יום העצמאות המצרי.

ראש הממשלה אמר באירוע, "אנו חוגגים 40 שנות שלום בין ישראל לבין מצרים. בשנה ה-40 לשלום בינינו, אנו מקווים להשיג עוד דברים רבים בינינו ובאזור שלנו. עלינו להבין את ההישג ההיסטורי שבשלום בינינו שנכנס לעשור החמישי שלו. הוא שרד טלטלות וממשיך לשרוד טלטלות. אני לא מתכוון לסערות בינינו, אלא לסערות שסוחפות את האזור שלנו היום ושמטרתן לכפות עלינו דרך של אלימות בלתי נסלחת".

הוא ציין את המאבק המשותף של ישראל ומצרים בטרור. "שתי המדינות שלנו, ועוד מדינות רבות, נלחמות בקיצוניות הזאת, באלימות ובטרור. ברצוני לשבח את חברי ועמיתי הנשיא א-סיסי על כך שהוא עומד איתן מול גל הקיצוניות והטרור הזה. היכולת הזאת לעמוד איתן מול מתקפות רבות כל כך לא מובנת מאליה, אבל הנשיא א-סיסי ומצרים עומדים איתנים, כמו גם השלום בינינו. השלום בינינו הוא עמוד התווך לשלום וליציבות באזור. קשה לתאר איך היה נראה האזור שלנו ללא השלום בינינו".

"בפגישות שלי עם הנשיא א-סיסי, התרשמתי לא רק ממנהיגותו, אלא גם מחוכמתו. קיבלתי ממנו תובנות רבות לגבי סוג האתגר שעומד בפנינו ושוחחנו יחד על דרכים להתמודד עם האתגרים הללו בצורה הטובה ביותר", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "אנחנו משתפים פעולה בתחומים שעשויים לשפר את הרווחה הכלכלית בשתי מדינותינו. ברגע זה אנחנו מקיימים פיילוט - גז ישראלי זורם למצרים - ובעוד ארבעה חודשים יהיה אפילו יותר. למעשה, מדובר במשהו שלא עובד רק בשני הכיוונים, אלא בכיוונים רבים עם מדינות נוספות באזור. יש לנו מחויבויות לביטחון. אנו נהנים מהשגשוג והשלום בינינו, והיינו רוצים לראות שלום מקיף יותר".

על תכנית המאה אמר ראש הממשלה, "כולנו ממתינים לראות את התכנית של הנשיא טראמפ, על כולם לשמור על לב פתוח וראש פתוח ולבחון את ההצעות הספציפיות שיוצגו".