נדחתה תביעת בני סחנין נגד ערוץ 7

התביעה נדחתה לאחר שפרקליטי הקבוצה קיבלו את המלצת השופט שקד והסכימו לדחיית התביעה נגד אתר ערוץ 7 ונגד הכתב נרי וייס.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ט

עו"ד ברק קדם
עו"ד ברק קדם
אישי חזני

שופט בית משפט השלום בהרצליה, ד"ר יעקב שקד, דחה השבוע את תביעת הדיבה שהגיש מועדון הכדורגל הפועל איחוד בני סחנין נגד אתר ערוץ 7 והכתב נרי וייס.

התביעה הוגשה לאחר שלפני למעלה משנה פורסם בערוץ 7 ובאתרי חדשות נוספים כי אוהדי קבוצת הכדורגל הפועל בני סחנין הרעישו בעת דקת הדומיה לזכר הנערים הרוגי נחל צפית, דקת דומיה שכובדה על ידי יתר קבוצות הכדורגל בישראל.

בעקבות הפרסום החליטה הקבוצה להגיש תביעת לשון הרע על סך חצי מיליון ש"ח נגד ערוץ 7 והכתב, אשר יוצגו על ידי עוה"ד ברק קדם.

בכתב ההגנה דבק ערוץ 7 בטענתו כי דקת הדומייה לא כובדה, ואף הציג כראיה את קלטת המשחק. עוד טען הערוץ, כי קבוצת בני סחנין אינה יכולה לתבוע את ערוץ 7 שכן אפילו לטענת בני סחנין דברי ה'לשון הרע' הופנו כלפי האוהדים ולא כלפי הקבוצה. ממילא הקבוצה אינה יכולה לתבוע כיוון שאינה צד לעניין, והאוהדים אינם יכולים לתבוע כיוון שלפי החוק, לשון הרע על ציבור אינו עילה לתביעה אזרחית.

השופט שקד שמע את טענות הצדדים, ובעקבות כך המליץ לקבוצת הכדורגל בני סחנין למשוך את התביעה ולהודות כי אכן הוקם רעש בעת דקת הדומיה.

בית המשפט המליץ לסיים את הדיון בהודעה לפיה, "כל הצדדים מצרים על כך שהוקם על ידי קבוצת ילדים רעש באצטדיון דוחא בעת דקת דומיה לזכר הרוגי נחל צפית בעת המשחק נשוא התביעה, ובנוסף הנתבעים לא התכוונו לייחס לתובעת – העמותה המנהלת את קבוצת הכדורגל בני סחנין או לראשיה עידוד של הקמת הרעש כאמור לעיל. בכך תסתיים התביעה".

ואכן קבוצת הכדורגל בני סחנין הגישה לבית המשפט הודעה בזו הלשון: "התובעת, הפועל איחוד בני סחנין, מתכבדת לעדכן את בית המשפט כי בזיקה להצעת בית המשפט היא מסכימה כי התביעה כנגד הנתבעים תידחה".

עו"ד ברק קדם אשר ייצג את ערוץ 7 הגיב על דחיית התביעה. "הוכח כי ערוץ 7 עושה עבודה עיתונאית מקצועית ואחראית, ובודק היטב ידיעות חדשותיות לפני שהוא מפרסם אותן. אני מצר על ניסיונה של בני סחנין לעשות שימוש פוליטי בבית המשפט על מנת לנגח ערוץ תקשורת ולהשתיק פרסום עובדות שאינן נוחות לה. אני שמח כי בית המשפט גדע את הניסיון הזה בעודו באיבו".