ליברמן: החרדים מצביעים שוב ושוב

בחוג בית בתל אביב תקף ליברמן את המגזר החרדי ואמר, "לחרדים יש בבחירות תופעה של תחיית מתים. מצביעים בבוקר ומצביעים שוב ושוב"

חיים לב , ח' בתמוז תשע"ט

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: גלעד קוולרצ'יק

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ממשיך בקו ההסתה נגד הציבור החרדי: בחוג בית בתל אביב תקף ליברמן את המגזר החרדי וטען כי קיימת בו תופעה של זיופי בחירות.

“מי שייקח את תוצאות הבחירות של הכנסת ה-21, תראו את אחוז ההצבעה כאן מול מאה שערים או מול בני ברק, שם יש 120% הצבעה, שם יש תופעה של תחיית המתים. לפני הבחירות כולם באים ומצביעים, ואצלהם חשוב לבוא בבוקר ולהצביע ואח”כ לחזור ולשוב ולהצביע שוב ושוב. פה אצלכם לא הגעתם ל-60%, ואח”כ נוח לכם לשבת בסלון הבית ולקטר", אמר ליברמן.

בדבריו הסביר מדוע הוא תוקף את החרדים. "בכדי להבין את סדר העדיפויות, כדאי לראות את הדינמיקה. זה התחיל מסגירת המרכולים בשבת, אני נסעתי אז לאשדוד להביע מחאה. אמרתי לא יכול להיות שהחנויות שפתוחות 20 שנה שזה ממוקם באזור תעשייה ומרוחק מכל שכונות המגורים, חודש וחצי לפני בחירות מוניציפליות יסגרו בשבת, כי חסידות גור לחצו על ראש העיר שאם לא, אז לא יתמכו בו”.

"משם זה עבר לעבודות של גשר יהודית בשבת. משם זה הלך לחרם על מפעל פינציה, וצריך להבין זה מפעל בירוחם סוף העולם שמאלה, 240 עובדים שעובדים עבודת כפיים קשה ביותר, ומרוויחים שם בין 7-8 אלף שקל, המפעל קיבל אישור של הרבנות הראשית ושל משרד העבודה ובגלל חרם של החרדים הולך לפשוט רגל", הוסיף.

בדבריו טען כי החרדים לא עובדים אלא לוקחים פרנסה מהאיש החילוני. "גם לוקחים פרנסה מאלו שמוכנים לעבוד קשה, ומי לוקח? אלו שלוקחים תמיכות מהממשלה ולא מוכנים לעשות כלום, זה כל האבסורד".