דרמה ברכבת ישראל
התינוקת על הרכבת, האם נותרה מאחור

האם ירדה לטפל בבנה והרכבת החלה לנסוע כשבתה בת ה-5 חודשים לבד על הרכבת. בזכות עבודתם המסורה של עובדי הרכבת התינוקת חזרה בשלום.

יהונתן גוטליב , ח' בתמוז תשע"ט

מנהלי התחנה, האם והתינוקת
מנהלי התחנה, האם והתינוקת
צילום: דוברות רכבת ישראל

מנהלי הרכבת בתחנות בנימינה וחדרה מצאו את עצמם הבוקר (חמישי) כשהם מעניקים שירות שמרטפות יוצא דופן לפעוטה שנשארה על הרכבת ללא אמהּ.

אילן סאייג, מנהל תחנת בנימינה, סיפר כי מעט לאחר השעה 9:00 הוא שמע צעקות מכיוון הרציף. כשהגיע למקום התברר כי אם לתינוקת בת חמישה חודשים העלתה את העגלה שבתוכה התינוקת לרכבת וירדה חזרה לרציף למספר דקות על מנת לטפל בבנה שנשאר על הרציף. בינתיים, דלתות הרכבת נסגרו וזו החלה בנסיעה, כאשר העגלה ובתוכה התינוקת נשארו לבד ברכבת הנוסעת.

סאייג פעל במהירות, מינה עובד רכבת שישאר יחד עם אם התינוקת, עלה מיידית בקשר מול פקח הרכבת ברשת החירום הרכבתית ובמקביל יצר קשר עם כל צוותי התחנות באיזור. הפקח איתר בתוך שניות את העגלה ולא זז ממנה עד הגעת הרכבת לתחנת חדרה, שם העביר את התינוקת לחזקת מנהלי תחנת חדרה, סיני סימנטוב ומורדי בן שמחון, אשר הביאו את התינוקת למשרד מנהל התחנה והרגיעו אותה, עד הגעת האמא, כעבור מספר דקות.

"היה חשוב לי כל הזמן להדגיש לאמא שהתינוקת לא לבד", סיפר סאייג, "אני קורא מכאן לכל ההורים הנוסעים עם ילדיהם בחופש הגדול, אל תסירו את עיניכם מהילדים ברציפים ובתחנות".

סימנטוב הוסיף: "בתור אבא לתינוק בן חודש, אני עדיין רועד מהתרגשות. לכן כל הזמן דאגתי להדגיש לאמא שהתינוקת בידיים טובות שכבר גידלו 2 תינוקות. בעוד מספר ימים אני יוצא לחופשת לידה, וקיבלתי אימון מצויין".

לסיכום אמר שמחון: "לא הפסקתי לחשוב על הילדות שלי, מיד אחרי שמסרתי את התינוקת לאמא התקשרתי לבנות שלי ושאלתי לשלומן".