בפעם הרביעית: נתניהו על שער ה'טיים'

ראש הממשלה קיבל את הכבוד מהמגזין היוקרתי שחוקר את כוחו תחת הכותרת 'החזק שורד - נתניהו בוחן את גבולות הכוח'

ניצן קידר , ח' בתמוז תשע"ט

נתניהו
נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

מגזין ה'טיים' האמריקני היוקרתי, הציב בשער גיליונו החדש, בפעם הרביעית, את ראש הממשלה בנימין נתניהו, אליו התלווה אחד מכתבי המגזין במשך יום וחצי.

הכתבה יוצאת מנקודת המבט לפיה בימים הקרובים עתיד ראש הממשלה להפוך למי שכיהן בתפקיד הכי הרבה זמן בהיסטוריה הישראלית, יותר מאשר בן גוריון ותוהה מדוע מצבו הפוליטי לא טוב יותר.

"המציאות הלא נעימה היא שנתניהו מתקרב לפסגת הקריירה כשהוא נמצא במצב הכי מסוכן שלה. מאיימים נגדו בהגשת כתבי אישום והוא לא הצליח להקים ממשלה לאחר שניצח בבחירות האחרונות. במקום לנצל את הקיץ לחלוקת משרדים לשותפות הקואליציוניות, נתניהו מתכונן לקמפיין נוסף לקראת בחירות שייערכו בספטמבר ויעמדו בסימן אחד: האם ישראל עדיין מעוניינת בו", נכתב בכתבה.

נתניהו אמר למגזין כי הוא אינו מסכים עם נקודת הפתיחה הזו. "אני לא עוסק בהישרדות האישית שלי, אלא בהישרדותה של המדינה ועתידה".

הוא התייחס גם לטענות לפיו יש לו אובססיה לאיראן. "במשך כל כך הרבה שנים, אנשים האמינו קודם כל שהסיבה לכל הסכסוכים במזרח התיכון היא הסכסוך הישראלי-פלסטיני. עכשיו זה נעלם".

לכתב העיתון הוא סיפר גם על מה שהגדיר "השלום בלתי פורמלי" עם מדינות ערב. "ברגע שנוריד מהשולחן את הרעיון של חיסול ישראל, נוכל לפתור את הבעיה של שלום עם שכנותינו. במובנים רבים, ממשלות ערב סביבנו כבר זזו".