הורשע המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד

בית המשפט המחוזי הרשיע את המחבל הערבי שרצח את הרב איתמר בן גל הי''ד בפיגוע דקירה ליד צומת אריאל.

עדו בן פורת , ח' בתמוז תשע"ט

איתמר בן גל הי"ד עם משפחתו
איתמר בן גל הי"ד עם משפחתו
צילום: באדיבות המשפחה

באדיבות אולפני אתרוג

בית המשפט המחוזי-מרכז בלוד הרשיע את המחבל עבד אל-חכים עאסי ברצח הרב איתמר בן גל הי''ד בפיגוע דקירה ליד צומת אריאל בשנה שעברה.

המחבל הודה ברצח בפני בית המשפט. הרכב השופטים בראשות נשיאת בית המשפט המחוזי רות לורך קבעה את דיון הטיעונים לעונש בעוד חודשיים ימים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את משפחתו של הרב בן גל אמר כי ''המחבל הארור שמנסה לפגוע בזכות הקיום הבסיסי של העם היהודי בארצו לא ראוי לראות יותר את אור בשמש ובשלב הטיעונים לעונש נדרוש את הענישה המקסימאלית ביותר".

בן גל נרצח בגיל 29 בפיגוע דקירה בכניסה לעיר אריאל, בעת שהיה בדרכו להר ברכה, יישוב מגוריו. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים (כיום בני 2 עד 7). בן גל היה מורה ומחנך בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל ובישיבת הר ברכה.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב על הרשעת הרוצח: ''לצערי המחבל הנפשע הזה יישב בכלא כמה שנים והלוואי שלא ישתחרר באיזו עסקה הזויה. אני קורא לממשלת ישראל לעשות מעשה מוסרי ונכון להודיע על הכפלת הישוב הר ברכה''.

לדבריו, בנייה ברחבת בהר ברכה ''תחזק את מדינת ישראל, תחזק את הרוח, תענה לדרישת המשפחה האמיצה הזו להתחזק בבניין הארץ, תעביר מסר ברור למחבלים - אתם הרסתם בית בהר ברכה כדי לפגוע בהתיישבות - תקבלו 800 בתים בהר ברכה. זו התשובה הציונית ההולמת לטרור".