יעקב אשר: לפיד לא פרטנר מבחינתנו, אנחנו שותפים של הליכוד

חבר הכנסת מיהדות התורה אומר כי חרף השיחות שמקיימים החרדים עם מפלגות נוספות, הכוונה היא להמשיך בשותפות עם נתניהו.

ניצן קידר , ח' בתמוז תשע"ט

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

יעקב אשר: לפיד לא פרטנר מבחינתנו, אנחנו שותפים של הליכוד

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אומר לערוץ 7 כי למרות הספינים שמנסים להראות כאילו מפלגתו אינה שומרת אמונים לראש הממשלה נתניהו, הרי שהמצב שונה לחלוטין.

"אין שינוי מבחינתנו. היינו בשותפות עם נתניהו והליכוד ואנחנו נשארים בשותפות הזאת. אין שום ספק שגוש הימין, כולל המפלגות החרדיות ומי שהכריז על עצמו כימין, הוא הגדול והדומיננטי בכל פרמטר וסקר. המשחקים הפרסונליים של ליברמן, נועדו לקושש כמה קולות", אומר אשר.

"אם מסתכלים על הסקרים של היום ונזכרים באלו של חודשיים לפני הבחירות הקודמות, שנתנו לליכוד 25-26 מנדטים ולנו 6 ולש"ס 5 ואנחנו יודעים היטב איך נגמרו הבחירות. כך שאנחנו בתקופת טרום בחירות שניות, משהו שכנראה טרם התנסינו בו", מוסיף חבר הכנסת.

לדבריו, העובדה שמפלגתו מדברת גם עם בכירים במפלגות אחרות, אינה מעידה דבר על השותפות עם הליכוד.

"זה לא סוד שבני גנץ ואני ידידים. נפגשנו בעבר, גם לפני הבחירות הקודמות וגם במהלך התקופה הזאת. אנחנו לא פוסלים אף אחד ברמה האישית, חוץ מאלה שהחליטו לשים את החרדים על הכוונת. מבחינתנו לא גנץ כזה, לא עמיר פרץ כזה ואפילו לא אהוד ברק שבזמנו התחיל את הקמפיין שלו על הראש שלנו ואחר כך ידע להסתדר איתנו", הוא אומר.

עם יאיר לפיד, לעומת זאת, יש ליהדות התורה בעיה. "לגבי לפיד יש לנו בעיה איתו, אך לא אני פסלתי אותו אלא הוא את עצמו. האיש במשך שש או שבע שנים תוקף בכל הזדמנות את הציבור החרדי. לכן, הוא מבחינתנו אינו פרטנר, אבל אנשים אחרים כן. לכל זה אין שום משמעות מבחינה פוליטית כי יש גוש והוא יהיה קיים גם אחרי הבחירות".

ח"כ אשר מודע לאפשרות שייתכן ותוקם לאחר הבחירות ממשלה משותפת לליכוד ולכחול לבן. "יכולה להיות ממשלת אחדות ואנחנו נבחן מי יהיו השותפים. יכול להיות שהליכוד ילך לאחדות ואנחנו נהיה בתוך העניין הזה. אלו לא דברים שאפשר לנבא או לראות ואני גם לא בטוח שיקרו בסופו של יום. גם אם כן, לנו יש קווים אדומים שלנו ומבחינתנו אנשים שהם דורשי רעתנו, גם בגלל שכך הם גדלו בבית שלהם וכך התחנכו על ידי אביהם - ובכל הזדמנות ינסו להכות בחרדים - הם לא פרטנרים".

הוא פוסל אפשרות של שיתוף פעולה עם מפלגה מהציונות הדתית, בין עם מדובר בעוצמה יהודית אם תתחבר לאלי ישי ובין אם מפלגה שתקום מצד רבני הר המור.

"אנחנו לא מפלגה שבאה ומציעה את הפלטפורמה שלה לתחנות ביניים כאלה ואחרות. אני חושב שמה שקורה בימין הוא חוסר אחריות. בבחירות האחרונות היו פיצולים מיותרים ונמחקו כל כך הרבה מנדטים, שאיתם היינו יכולים להיות בממשלה חזקה, יציבה וטובה שליברמן היה נכנס אליה על ארבע ולא מתזז את המדינה כולה. הימין צריך לקחת את האחריות, להתאחד ולא לגרום לכך שהגוש הימני-חרדי, שמבחינה מספרית יכול היה להרכיב את הממשלה והיינו יכולים להיות עסוקים בעשייה ולא בספינים של בחירות. האחריות נופלת על כל ראשי הימין.

''כמו שאצלנו, אגודת ישראל ודגל התורה ידעו להתאחד ולבוא מאוחדים לבחירות הללו, הם צריכים לקחת אחריות כדי שלא ייאבדו קולות מהגוש הזה", הוא מסכם.