"תשובה מוחצת לגזענות"

אחרי אימון הפתיחה שעורר סערה עם קריאות גזעניות של 50 ילדים, למעלה מ-1000 אוהדים הגיעו למגרש האימונים של בית"ר ועודדו את השחקנים

נרי וייס , ט' בתמוז תשע"ט

אוהדי ביתר ירושלים.
אוהדי ביתר ירושלים.
צילום: פלאש 90

יש תקווה. למעלה מ-1,000 אוהדים בית"רים הגיעו היום (שישי) אל מגרש האימונים בשכונת בית וגן שבבירה למה שהם כינו "מפגן תמיכה בשחקנים ובבעלים".

האוהדים שהגיעו מכל קצוות הארץ בעיצומם של ההכנות לשבת, דתיים וחילונים, גברים, נשים וילדים, עודדו את השחקנים ואף פרצו ופוצצו את האימון.

האוהדים הרבים הגיעו לאחר הסערה הגדולה שהתרחשה רק לפני יומיים, כאשר 50 ילדים קראו קריאות גזעניות ועוררו סערה גדולה כשקיללו את שחקן הרכש החדש של הקבוצה מהבירה - הקשר עלי מוחמד.

התנהגותם של הילדים הגזעניים הביאה את הבעלים של המועדון הירושלמי, משה חוגג, להודיע כי הוא שוקל את דרכו בקבוצה בשל אותה התנהגות גזענית, ומהרגע להרגע התארגנו המוני אוהדים למחות כנגד אותם קריאות גזעניות ו-50 הילדים.

המחאה שצברה תאוצה ברשתות החברתיות הביאה את הקבוצה הירושלמית לתאם את עם גורמי האכיפה בבירה את ההתכנסות שהתרחשה היום בבית וגן בשעה 10:00 בבוקר.

וכך למעלה מ-1,000 אוהדים הגיעו אל הבירה בעיצומם של ההכנות לשבת, זנחו הכל בצד ובאו לתמוך ולעודד ובעיקר להראות כי הם אינם גזעניים וכי האוהדים שסרחו אינם מייצגים אותם ואת דעותיהם.

האוהדים הרבים שפרצו לאימון הקבוצה ופוצצו אותו, הניפו את השחקן עלי מוחמד על כתפיהם ושרו לעברו שירי אהדה כשזה התרגש מאוד והודה להם מספר פעמים.

גם הבעלים הירושלמי, משה חוגג התרגש מהמחווה האדירה של האוהדים הבית"רים, כשכתב בחשבון הפייסבוק שלו: זו תשובה מוחצת לגזענות!", כתב משה חוגג בעמוד הפייסבוק שלו. "ארץ ישראל היפה, נשים, דתיים, חילונים, ילדים, מבוגרים, מכל הצבעים וכל הסוגים באו להראות שהרוב הדומם יודע גם לשאוג והוא שאג בשמו של עלי מוחמד. מרגש עד דמעות, תודה לכם אנשים יפים".

אוהדי בית"ר מוכיחים ולא בפעם הראשונה כי הרוב השפוי לא מקלל ומתנגד לגזענות.

"


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il