יאיר גולן על קשרי ברק-אפסטיין: לא מהותי

יאיר גולן מתייחס לקשר העסקי בין אהוד ברק למורשע בפדופיליה ג'רמי אפסטיין כ'לא מהותי' ומשוכנע שדי בהבהרת ברק שלא ידע על הדברים

שמעון כהן , י"א בתמוז תשע"ט

צמרת מפלגתו של אהוד ברק
צמרת מפלגתו של אהוד ברק
צילום: דוברות

בראיון ל'כאן רשת ב'' מתייחס האלוף במיל' יאיר גולן, מספר 2 ברשימתו של אהוד ברק, 'ישראל דמוקרטית', לקשריו העסקיים של ברק עם ג'רמי אפסטיין שהורשע בפדופילה ובסחר בקטינות.

בתגובה לדבריו קבע גולן כי אמנם מדובר ב"עניין מקומם ונורא, דבר מזעזע בכל קנה מידה", אך גם מיהר לציין כי אהוד ברק הגיב לדברים וסיפר כי לא היה לו כי מידע על עיסוקיו של אפסטיין בתחומים שכאלה.

על דבריו אלה תהה אריה גולן, המראיין, והזכיר ליאיר גולן כי אפסטיין ישב מספר חודשים בכלא בשל עבירות אלה, וזאת לאחר עסקת טיעון שהתובע בה התפטר, כלומר שמדובר בעניין שהיה ידוע לרבים וקשה להניח שברק לא ידע על כך.

גולן טען שמדובר בעניין שנתפס מלכתחילה כעניין שולי ופעוט שאינו ראוי להתייחסות, כזה שאיפשר עסקת טיעון, התברר כבעל ממדים אחרים לחלוטין. "אני חשוב שאהוד ברק לא היה מודע לזה. הוא הסביר את עצמו ואין צורך להדביק לברק משהו שהוא לא רלוונטי".

"אני חושב שאחריות שלנו כאנשי ציבור ושלכם כתקשורת הוא לעסוק במהויות. אין פה שום דבר מהותי אלא דבר זניח". לטעמו יש לעסוק בעתידה של ישראל ולא בחשבון הבנק של אהוד ברק. "האחריות של כולנו היא לעסוק במהויות".