1000 משתתפים בכנס "לעורר את האהבה"

בין היתר נהנו המשתתפים ממופע זוגי של ידידיה וסיון רהב מאיר, שמעו את סיפור חייה של לינור אברג'יל ורקדו בהופעה של חנן בן ארי.

אורלי הררי , י"א בתמוז תשע"ט

כנס בנושא זוגיות ומשפחה
כנס בנושא זוגיות ומשפחה
מאיר אליפור

מעל ל-1000 בני אדם מכל רחבי הארץ השתתפו בכנס בית שאן ועמק המעיינות שהתקיים ביום חמישי האחרון תחת הכותרת "לעורר את האהבה".

הכנס הפועל להעצמת הזוגיות והמשפחה הינו יוזמה של "מרכז חיבורים לזוגיות ומשפחה" שממוקם ליד ישיבת ההסדר בבית שאן. האירוע נערך במעמד ראש עיריית בית שאן ז'קי לוי, שר התחבורה וראש מפלגת האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' וראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין.

הכנס הציע למשתתפים והמשתתפות עשרות סדנאות והרצאות במגוון נושאים, מעבודה רוחנית לזוגות, סדנאות לשיח קשוב ואינטימי ועד עבודה זוגית לאור תורת הסוד.

בין היתר נהנו המשתתפים ממופע זוגי של ידידיה מאיר ורעייתו סיוון רהב-מאיר, שמעו את סיפור חייה של עו"ד לינור אברג'יל ובסוף היום נערכה הופעה מרגשת של הזמר והיוצר חנן בן ארי.

את היום פתח ראש ישיבת ההסדר בבית שאן הרב שלמה שושן המשמש כדיין בבתי הדין בטבריה וצפת. "'היום הזה גדול ומרגש, אני נפעם מכמות האנשים האדירה הזו שהגיעו לכנס כדי ללמוד, להתפתח ולחוות את הזוגיות והמשפחה שלהם בצורה בריאה יותר ואיכותית יותר", אמר.

"חשיבות התא המשפחתי וחיוניות השיח הזוגי הביאו רבים כל-כך אלינו לבית שאן. לצערי, בבית הדין אנו נתקלים בקשיים זוגיים ובמקרים רבים של גירושין המגבירים את הצורך בחיזוק הזוגיות והמשפחה בכל שלב בחיים. אני תפילה כי ישיבת ההסדר בעיר תמשיך להיות מגדלור תורני ובית חם לציבור".

השר סמוטריץ' אמר בכנס "זכות גדולה לקחת חלק בכנס המשפחה של מרכז חיבורים לזוגיות ומשפחה של ישיבת ההסדר בבית שאן. חיזוק המשפחה זה לחזק את אבן היסוד הכי בסיסית של החברה. המקום הזה נושא אור גדול והרב והרבנית שושן זוכים להקים כאן מגדלור של מוסר ושמחה משפחתית. כציבור זכינו לשאת על נס את ערכי המשפחה ואני מחזק אתכם בעשיה המבורכת ומברך את תושבי העיר היקרה שתזכו להמשיך להאיר בעשייה החשובה".

"בני זוג רבים נשחקים במהלך השיגרה הזוגית", מסבירה אורה ששון, ראש מרכז חיבורים לזוגיות ומשפחה. "באופן טבעי הם זקוקים לזמן ומקום בו יוכלו לעבוד על הכלים הזוגיים שלהם ולטפח יכולות של הקשבה, הבנה, אינטימיות וסליחה. הכנס הזה הוא השיא של פעילותינו במרכז והוא מהווה תשובה מוחצת למגמה המדאיגה של גידול בשיעור הגירושין בישראל ובחברה המערבית כולה".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי בירך על הכנס: "זו יוזמה נהדרת של ישיבת ההסדר בבית שאן הפועלת רבות יחד עם תושבי העיר. אנו בוחרים להגדיל את עולם התורה דווקא דרך החיבור לעם, הלימוד הפנימי בבית המדרש מוצא את דרכו להשפיע גם באופן ישיר כאשר הישיבות פועלות בסביבתן ומהוות בית חם לתושבים רבים".