בני גנץ: נחוקק את חוק הפונדקאות וברית הזוגיות

״לדבר על המרה של להט"בים זה מסוכן, זה משסע את החברה הישראלית. כל בני האדם נבראו כמו שהם ואי אפשר לשנות אף אחד״, טען גנץ.

אורלי הררי , י"א בתמוז תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: ג׳ין פיימר

יו״ר מפלגת כחול לבן רא״ל במיל׳ בני גנץ נפגש עם נציגים מקהילת הלהט״ב בגן מאיר בת״א, יחד עם ח״כ יעל גרמן וח״כ איתן גינזבורג.

גנץ הבטיח שאם ירכיב את הממשלה הבאה, תיק החינוך יישאר בידי כחול לבן: ״אנחנו צריכים להסתכל כמה עסקו בשנה האחרונה בממשלה בנושאי חינוך וכמה בשאלות של חקיקה פרסונלית וחוקי חסינות לנתניהו.

״החינוך הוא הנושא החשוב ביותר בישראל, ולכן אני מתכוון שתיק החינוך יהיה בשליטה שלנו. אני כראש ממשלה אעסוק בנושא החינוך באופן אישי יחד עם שר החינוך שאמנה״.

לגבי התבטאות שר החינוך פרץ בעד טיפולי המרה אמר גנץ ״נתניהו כרת ברית עם הקיצוניים. ראינו את זה בתחום הביטחון עם מינוי סמוטריץ' לקבינט הביטחוני, ואנחנו רואים את זה עכשיו במשרד החינוך עם התבטאויות קיצוניות של השר.

״חשוב לי להבהיר- כחול לבן תעמוד ליד כל אזרח כפי שהוא, והדברים שנאמרו הם בלתי קבילים.
אנחנו נפעל למען הקהילה הגאה- נחוקק את חוק הפונדקאות וברית הזוגיות ונוסיף עבירה של ענישה מוגברת על פשעי שנאה נגד להט"בים.

״לדבר על המרה של להט"בים זה מסוכן, זה משסע את החברה הישראלית. כל בני האדם נבראו בצלם ונבראו בדיוק כמו שהם ואי אפשר לשנות אף אחד״, טען.

ח״כ יעל גרמן אמרה: ״לכל הילדים והנערים שרואים אותנו- אתם נורמליים, אתם לא פחות טובים ולא פחות מוכשרים מכל ילד אחר ואתם לא צריכים שום המרה. אנחנו בכחול לבן נדאג לשוויון זכויות ונדאג שלא נפצע את הילדים ובני הנוער, ניתן להם אפשרות לחיות מתוך ביטחון עצמי מפני שאתם מושלמים״.

ח״כ איתן גינזבורג שכיהן כראש העיר הגאה הראשון בישראל, טען כי "האמירות של שר החינוך מאמש הן אמירות מסוכנות. בלתי נסבלת המחשבה שיש מישהו שחושב שצריך או שאפשר להמיר זהות של אדם בגלל הנטייה המינית שלו ולשלוח אותו לטיפולים מסוכנים שיכולים להוביל לקריסה נפשית גם לאובדנות. במדינת ישראל, בשנת 2019, הגיע הזמן שנבחרי ציבור יחדלו מהתקפות הומופוביות כנגד הקהילה ויבינו שאין להם אפשרות לקבוע לנו עם מי לחיות ואת מי לאהוב.

״אנחנו בכחול לבן מחויבים לשוויון זכויות מלא לקהילה הגאה, גיבשנו תכנית עבודה ברורה בנושא שמופיעה במצע שלנו ובתוך כך גם נפעל להוציא את טיפולי ההמרה אל מחוץ לחוק״, הבטיח.