היסטוריה בעולם הטניס

בתום גמר הארוך בהיסטוריה ואחרי שכבר היה בדרך להפסד, ניצח נובאק דג'וקוביץ' את רוג'ר פדרר וזכה בגרנד סלאם החמישי שלו בלונדון

תגיות: אנגליה טניס
נרי וייס , י"א בתמוז תשע"ט

נובאק דג'וקוביץ' חוגג עם הגביע
נובאק דג'וקוביץ' חוגג עם הגביע
צילום: REUTERS/Andrew Couldridge

נדירים המקרים בהם העולם כולו עוצר את נשימתו. עוד יותר נדירים המקרים בהם העולם עוצר את נשימתו בשל תחרות ספורטיבית ועוד יותר אם זו מתקיימת בענף הטניס.

הערב (ראשון) במרכז המרכזי שבווימלבדון אנגליה, נעשתה היסטוריה כששם שיחקו נובאק דג'וקוביץ' ורוג'ר פדרר, שני הטניסאים הגדולים בעולם, בגמר טורניר ווימבלדון, טורניר הגראנד-סלאם הבריטי.

פדרר, כנראה הטניסאי הגדול בהיסטוריה, הגיע למשחק הגמר כשהוא פייבוריט לזכיה תשיעית שלו בטורניר היוקרתי ביותר בעולם הטניס, אך כשמולו עמד נובאק דג'וקוביץ', גם הוא ידע כי קל לא יהיה לו.

עם זאת, נראה כי אפילו פדרר לא ידע עד כמה יהיה לו קשה לנצח את יריבו הסרבי. היה זה לאחר משחק בין 5 שעות, הכי ארוך בהיסטוריה של גמר ווימלבדון, כשהשניים הגיעו לשיוויון 12:12.

היה זה במערכה החמישית שהייתה המותחת ביותר מזה שנים בעולם הטניס, כשדג'וקוביץ', אלוף העונה שעברה, היה במרחק שתי נקודות מניצחון, אבל פדרר, המדורג במקום הראשון בעולם, עמד בלחץ וניצל.

לאחר מכן, היה זה פדרר שהיה קרוב עד מאוד לזכיה, אך גם הסרבי לא ויתר ושלח את המשחק לשובר שיוויון נוסף. משם לא הצליח פדרר הוותיק לחזור כשהגיל עשה את שלו כשפדרר בן ה-38 לא יכל עוד לסרבי בן ה-32 לאחר חמש שעות רצופות של משחק.

הסרבי, אלוף העונה שעברה ניצח 3:7 בשובר השוויון ו-12:13 במערכה כדי לזכות בווימבלדון בתום גמר ווימבלדון הגדול והארוך בהיסטוריה.

למעשה, הסרבי משיג זכיה חמישית בטורניר היוקרתי וזכיה מספר 16 שלו בטורניר גרנד סלאם, ושנייה השנה אחרי שזכה באליפות אוסטרליה בינואר. כעת עומדת התוצאה בין השניים שנפגשו בפעם ה-48 על 22:26, 1:4 במשחקי גמר ו-1:3 בווימבלדון, לזכות הסרבי האדיר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il