סערת 'טיפולי ההמרה'
יועצים חינוכיים הודפים את המתקפה

"התהליך נעשה בצורה מחבקת ומכילה ואין בו אלימות או כאב פיזי, אין כפייה ואין חושך, אלא אור ותועלת מוכחת", כותבים היועצים.

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

עשרות יועצים ויועצות חינוכיים מעידים: תלמידים בעלי נטיות הפוכות פונים מרצונם ומקבלים טיפול מקצועי שמסייע להם, בלי כפייה.

בתגובה לסערה האחרונה שעוררו דברי שר החינוך כותבים היועצים: "אנו מכירים מקרוב ובאופן יומיומי את התמודדות תלמידינו ותלמידותינו, בני נוער בעלי נטייה מינית שונה מהרגיל. אנו עסוקים איתם בהתמודדות שלהם, מכילים ומקשיבים, אוהבים ומעריכים אותם... אנו פועלים כאנשי מקצוע מתוך קבלה ולא מתוך לחץ ומצוקה".

היועצים מבקשים לדחות את המתקפה וההשתלחות, שלדבריהם "מטילות אימה וסותמות את דרכם של בני נוער מלגשת ולהתייעץ, ולקבל עזרה מרצונם החופשי".

"תלמידים רבים הופנו על ידינו לבקשתם, לשיחות עם פסיכולוגים ואנשי מקצוע כדי לסייע להם, על פי תפיסתם ואמונתם ועל פי רצונם מבחירה. לחלקם הגדול השירות שנעשה ברגישות והתאמה הועיל וסייע, ולשמחתם הם שלמים יותר עם עצמם".

היועצים הדגישו כי ''התהליך נעשה בצורה מחבקת ומכילה ואין בו אלימות או כאב פיזי, אין בו כפייה ואין בו חושך, אלא אור ותועלת מוכחת".

"נמשיך להיות כתובת לכל נער ונערה הפונים אלינו ומבקשים את עזרתנו ואת עזרת שאר גורמי המקצוע, באהבה ובקבלה", חותמים היועצים והיועצות.