הכפשות והשמצות מלשכת שר החינוך

אנשיו של הרב רפי פרץ פועלים לסכל את אחדות מחנה הימין באמצעות הפצת ''פייק ניוז'' על השותפים הפוטנציאליים.

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

עוזריו ומקורביו של הרב רפי פרץ, שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי, מפיצים בשבועות האחרונים ''פייק ניוז'' במטרה להכפיש את השותפים הפוטנציאלים שירכיבו את הרשימה המאוחדת מימין לליכוד.

גורמים המעורים במגעים מספרים כי ההכפשות שיוצאות מלשכת השר עלולים לסכל את אחדות המחנה ואף להותיר את מפלגת הבית היהודי מחוץ לכנסת הבאה, מחשש שלא תעבור את אחוז החסימה.

"בוקר וערב נשמעים דיווחים בכלי התקשורת עם ציטוטים שלא נאמרו מעולם, במטרה להשחיר את כל מי שעלול להזיק למעמדו החלש גם כך של יו"ר הבית היהודי", אמרו הגורמים.

נציגי המפלגות מימין הליכוד נפגשים בשבועות האחרונים כדי לתכנן איך ייראו הרשימות שיתמודדו בבחירות הבאות, במטרה להבטיח כמה שיותר מנדטים למחנה הימין.

בחדשות 13 דווח אמש (שני) כי ראש הממשלה נתניהו היה רוצה לראות שתי רשימות שמתמודדות בימין, בנוסף לליכוד, מתוך הנחה שרשימה אחת מימין לליכוד תגרום לכך שקולותיהם של ה"קצוות" יערקו למפלגות אחרות.

ח"כ מוטי יוגב פרסם אתמול מאמר שבו קרא לנציגי הימין להותיר מאחור את הוויכוחים ולהתלכד לרשימה אחת, כדי להבטיח הקמת ממשלת ימין לאחר הבחירות ב-17 בספטמבר.

''לא נוכל לסלוח לעצמנו אם בגלל הפיצולים נאבד את ייצוגנו ויכולת השפעתנו בתחומים רבים, חברתיים, דתיים התיישבותיים וביטחוניים", כתב יוגב. ''אני קורא לכולנו, נחזור ונשב יחדיו, מתוך צניעות וענווה, כנות ואיזונים בין המפלגות ונחבר יחד את הרשימה שתביא את מירב התמיכה הציבורית בבחירות הבאות''.