שטייניץ: ניתן מענה לביקושי המים ביו"ש

שר האנרגיה יובל שטייניץ נפגש עם ראשי מועצת יש"ע וגורמים מקצועיים לדיון בנושא אספקת המים ליהודה, שומרון ובקעת הירדן.

רפאל לוי , י"ג בתמוז תשע"ט

פגישת ראשי מועצת יש"ע עם השר שטייניץ
פגישת ראשי מועצת יש"ע עם השר שטייניץ
צילום: ללא

שר האנרגיה יובל שטייניץ (הליכוד) נפגש במשרדו עם יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני, ראשי מועצת יש"ע, נציגי רשות המים, נציגי חברת "מקורות" וסמנכ"ל משרדו יחזקאל ליפשיץ.

במהלך הדיון סקרו הגורמים המקצועיים בפני השר שטייניץ את הפעולות וההתקדמות בביצוע תכנית האב למים לאזור יהודה, שומרון ובקעת הירדן.

בשנים האחרונות מאז החלה העבודה על תכנית האב, קודמו והושלמו מספר פרויקטים משמעותיים כגון קידוח אריאל, קו המים אלעד-עופרים, קו המים ליישוב מגדלים ופרויקטים נוספים רבים.

ראשי הרשויות הודו לשר האנרגיה על פעילותו הנמרצת לקידום פתרונות לאספקת המים לאזור והסדרת אספקת המים לתושבים, שסבלו בשנים קודמות מבעיות תכופות באספקת המים.

השר שטייניץ אמר: "לפני כשלוש שנים הוריתי על קידום תכנית אב למים ליהודה ושומרון, שתתן מענה לביקושי המים הצפויים עם אופק תכנוני עד לשנת 2040. יישום התכנית יספק מענה לביקוש הגדל למים של כלל האוכלוסייה. התכנית המקודמת כוללת חיזוק תשתית המים מהמערכת הארצית לאזור, קידוחי מים חדשים ועוד. כל אלו, יתנו מענה לביקוש החזוי".

עוד עלה בפגישה נושא גניבות המים, בעיקר בהר חברון ובבקעת הירדן, אשר פוגע בכלל האוכלוסייה, והצורך להגביר את האכיפה למניעת תופעה זו.

נציגי המנהל האזרחי עדכנו על מבצע נרחב לניתוק חיבורים בלתי חוקיים שנערך בתחילת השבוע באזור הר חברון במסגרתו התגלו עשרות חיבורים בלתי חוקיים והוחרם ציוד רב כגון מכליות, צינורות מים ועוד. בפגישה דובר גם על חשיבות האכיפה נגד גנבי המים, והצורך בהחרפתה.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני הודה לשר שטייניץ ואמר: "לפני שלוש שנים, בעיצומו של משבר, במהלכו לא הגיעו מים לחלק מהברזים של התושבים ביהודה ושומרון, וכאשר האחריות גולגלה מגוף אחד למשנהו, היית אתה זה שלקח אחריות והנחת לקדם את תכנית האב למים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. כמו גם פתרונות מיידיים לטווח הקצר, לטווח הבינוני ואף לטווח הארוך. מנהיגותך הביאה לכך שכל הגופים הרלוונטיים שילבו ידיים, וקידמו את הנחת התשתית למאבק בגנבות המים שמאפשרות לנו לעבור קיץ רגוע ברוב היישובים בהתיישבות".