נעצר פעיל ימין שהפריע לשוטר ואיים עליו

החשוד שוחרר לאחר שלוש שעות חקירה. השוטרים הסיעו אותו עד למחסום חיזמא והותירו אותו שם בחצות הליל.

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ט

מעצרו של נתנאל ילוז בביתו
מעצרו של נתנאל ילוז בביתו
צילום: עינה ילוז

בלשי המשטרה מימ"ר ש"י עצרו אמש (ב') צעיר בן 21, תושב עדי עד בגוש שילה, בחשד לאיום והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

החשוד, נתנאל ילוז, שנישא לרעייתו בחודש מרץ האחרון, שוחרר לאחר שלוש שעות חקירה. השוטרים הסיעו אותו עד למחסום חיזמא והותירו אותו שם בחצות הליל.

אשתו של ילוז, עינה, תיעדה את רגעי המעצר. בסרטון נראה השוטר בפתח הבית ללא צו, ורק לאחר מכן ביקש את הצו מאחד השוטרים שעמדו מאחוריו. למרות פנייתה של אשתו לשוטר 'להיכנס לבית אתה לא יכול', נכנס השוטר ועונה לה 'אני יכול'.

השוטר אזק את ילוז חרף בקשותיו לקחת תפילין ולנעול נעליים. רק לאחר הפצרות מצד בני הזוג, וכשהוא אזוק, הורשה ילוז לנעול את נעליו, ואז נלקח על ידי השוטרים.

עינה ילוז, אשתו של נתנאל, מסרה "המשטרה מקשה עלינו בכוונה. בשביל מה לעצור אדם נשוי בלילה, במהירות כזו שנעליים הוא בקושי הספיק לנעול, כדי לשחרר אותו שלוש שעות לאחר מכן? מה היה כל כך דחוף? ועוד הורידו אותו ב-12 בלילה במחסום חיזמא, והוא היה צריך לחזור הביתה בטרמפים. דאגתי לו ממש. זה שיטור יתר".

מארגון חוננו נמסר בתגובה "נמשכת ההתנהלות המחפירה של ימ"ר ש"י, וכולנו משלמים על כך מחירים כבדים. במקום לעסוק בפענוח פשעים חמורים ולמגר את הטרור המשתולל בכבישי יו"ש, מגיעים מדי לילה צוותים גדולים להתעלל בצעירים יהודים ביו"ש ולמרר להם את החיים. מי מאשר בזבוז תקציבי עתק על מעצרים מגוחכים כאלה?!".