למה חייבים ימין חדש?

אנחנו לא קוסמים. לא מבטיחים הרים וגבעות. אנחנו פשוט מגיעים ומתחילים לעבוד. מציבים יעדים, ואז--מביאים תוצאות.

נפתלי בנט , י"ג בתמוז תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: הלל מאיר/TPS

הבוקר הליכוד הוציא את ההודעה הבאה: "מהליכוד נמסר: 'במשך 13 שנים ראש הממשלה נתניהו שומר וישמור על הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה - ללא שום שינוי. לא הייתה שום פגיעה בסטטוס קוו בענייני דת ומדינה ולא בענייני מערכת המשפט'".

כל מלה מדויקת. בשני התחומים הללו, מערכת המשפט ונושאי דת ומדינה, ישנו קיפאון מוחלט. אבל לא רק. גם בטיפול במונופולים, יוקר המחייה, עלות דירות ובוועדים החזקים.

אבל אסור שמדינת ישראל תעמוד בקיפאון, כי יש דברים קריטיים לתקן:

- צריך שנבחרי הציבור ימנו שופטים עליונים. אסור שתישאר השיטה לפיה שופטים ממנים שופטים. זה יוצר אחידות מאד לא בריאה.

- יועצים משפטיים צריכים לייעץ. אסור שיועצים משפטיים יראו את עצמם כעליונים על שרי הממשלה, אלא דווקא שיבינו שתפקידם לשרת את מדיניות שרי הממשלה, במסגרת החוק. עליהם לסייע לממשלה לקדם את כל מה שהיא רוצה, כל עוד הדבר אינו בלתי חוקי.

- חייבים לצמצם דרמטי את היקף העתירות לבג"צ. ישראל היא שיאנית עולם בעתירות לבג"צ פר נפש. הכל שפיט, כאשר לא הכל צריך להיות שפיט.

- יש למנות רבנים ציוניים. הרבנות הראשית מצויה כבר שנות דור בידיים חרדיות. כולל רב ראשי לישראל שהוצב שם כבובה של פוליטיקאים חרדים, והוא פשע וישב בכלא (!). עד כדי כך מזלזלים בזה.

- יש להפוך את הרבנות הראשית לרגולטור בענייני כשרות, ולא גוף הביצוע.

- יש לפרק מונופולים חזקים שמביאים למחירים היקרים והבלתי נסבלים בישראל. כפי שעשיתי במלט ובגבינות הצהובות. זו חייבת להיות מדיניות ממשלתית כוללת.

- יש להעביר את החוק למניעת שביתות בשירותים חיוניים ולשחרר את אזרחי ישראל מלפיתת החנק של הוועדים החזקים ביותר ברכבת, בנמלים ובחשמל. לא הוגן שמיליוני אזרחי ישראל יממנו מכספי המסים שלהם משכורות מופרזות של 40,000 ₪ למזכירה מקורבת ליו"ר הועד, רק כי הוועדים החזקים יכולים.


לנו, בימין החדש, יש יתרון.

אנחנו לא מפחדים מאף אחד.
לא ממערכת המשפט.
לא מהוועדים החזקים.
לא מההסתדרות.
לא מטייקונים.
לא ממימסד רבנות חרדית.


יש לנו קבלות. הוכחנו, פעם אחר פעם, שאנחנו ביצועיסטים שלא פוחדים לשנות מצב שנראה "בלתי ניתן לשינוי":

- לאחר עשרות שנים של שחרור מחבלים, ב2014 שמתי סוף לכך. זה הצריך עמידה חזקה, אבל מאז לא שוחרר אף מחבל אחד!

- פירקנו מונופולים שעמדו 80 ו90 שנה. את חברת נשר, וחלקים מתנובה. אף אחד לא העז לגעת בהן! למרות הלחצים, ביצענו.

- שרת המשפטים שקד מינתה שופטים שמרנים לאחר דורות של מינויים של שופטים אקטביסטיים.

- הכפלנו תוך 4 שנים את הישגי תלמידי ישראל במתמטיקה, והזנקנו את תלמידי ישראל באנגלית, מדעים וגם--בלימודי תנ"ך ומסורת יהודית.

- דאגנו להשמיד 30 מנהרות טרור שדרכם עמד לצאת "אם כל הפיגועים" בדרום ישראל, אל מול התנגדות של כל הצמרת הבטחונית מדינית של ישראל.

אנחנו לא קוסמים. לא מבטיחים הרים וגבעות. אנחנו פשוט מגיעים ומתחילים לעבוד. מציבים יעדים, ואז--מביאים תוצאות.

בקיצור, הבנתם. אם אתם רוצים לחולל שינוי אמיתי, ימני, יהודי, ציוני, של כלכלה חופשית אמיתית, וביטחון-אמת בישראל, תנו לנו את הכוח בימין החדש.