צניחה במחירי המלונות באילת

ירידה חדה של עד 40% במחירים ששילמו ישראלים על הזמנת מלונות וחדרי נופש באילת

קובי פינקלר , י"ד בתמוז תשע"ט

דירות נופש באילת
דירות נופש באילת
צילום: קובי פינקלר

ירידה חדה של עד 40% במחירים ששילמו ישראלים על הזמנת מלונות וחדרי נופש באילת בחודש יולי השנה לעומת השנה שעברה. כך עולה מנתוני אתר השוואת מחירי המלונות הוטלס קומביינד, המבוססים על ההזמנות בפועל ולא על המחירים הרשמיים.

הנתונים מצביעים על כך שהתשלום הממוצע עבור חדר במלון 5 כוכבים ירד ב-23% ל-288 דולר ללילה. מחיר החדרים במלונות 4 כוכבים ירד בשיעור מתון יותר של 11% ל-219 דולר ואילו עלות השכירות לטווח קצר של דירת נופש צנח ב-40% ל-120 דולר ללילה בממוצע.

לדברי איל סגל מהוטלס קומביינד ישראל, מבחינת המלונות ומשכירי הדירות מדובר בירידה חריפה יותר בהכנסות שכן שער הדולר השנה נמוך בלמעלה מ-10% משערו לפני שנה. "את ירידת המחירים אפשר להסביר בחלופות הזולות יותר של חופשה בסיני ועקבה ובמדינות סמוכות באגן הים התיכון ובעיקר קפריסין וכן בסגירת שדות התעופה בתל אביב ואילת ובקמפיין השלילי שהדגיש את הקושי להגיע לעיר."

"במבט קדימה אנחנו רואים שבחודש אוגוסט נשמרות רמות המחיר הגבוהות יותר שאופייניות לשיא עונת התיירות ואף נרשמת עליה במחירי ההזמנות לעומת אוגוסט הקודם, וזאת בשל הביקוש הרב בחלקו השני של החופש הגדול עם סיום הקייטנות" אומר איל סגל. "עם זאת, נתוני יולי מצביעים על תופעה מאוד מדאיגה שכן ענף התיירות לא יכול להישען על חודש אחד."