קבלת פנים לעולים החדשים

מאות עולים מצרפת, דרום אמריקה, ומזרח אירופה הגיעו לישראל. שר הקליטה: "זינוק משמעותי בעלייה"

ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ט

מאות עולים הגיעו היום (רביעי) לישראל מצרפת, דרום אמריקה ומזרח אירופה והתקבלו באירוע העלייה המרכזי של הסוכנות היהודית, משרד העלייה והקליטה וקרן היסוד שנערך בנתב״ג תחת הכותרת "בוחרים בעליה".

באירוע השתתפו כ-200 עולים שנחתו במהלך היום מצרפת, מרוסיה, ומדרום אמריקה בטיסות מיוחדות של הסוכנות היהודית, ביניהם כ-70 ילדות וילדים נרגשים שיצטרפו למערכת החינוך הישראלית בתום החופש הגדול. עוד השתתפו באירוע כ- 200 צעירות וצעירים שעלו בימים ובשבועות האחרונים מ-27 מדינות לתכניות מיוחדות של הסוכנות היהודית ומשרד העלייה והקליטה.

בין מאות העולים הנרגשים נחתו בנתב״ג גם שתי משפחות מקהילת יהודי ונצואלה, המונה כ-4,000 איש בלבד. על פי נתונים של הסוכנות היהודית בשנתיים האחרונות (2017-2018) הגיעו לארץ כ-330 עולים מהמדינה הדרום אמריקאית ועוד כ-60 עלו מתחילת השנה הנוכחית.

מיד לאחר נחיתת העולים בנתב"ג, נערכה קבלת פנים במעמד שר העלייה והקליטה יואב גלנט, יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, הרב הראשי יצחק יוסף ויו"ר קרן היסוד, סם גרונדוורג שבירכו את העולים החדשים עם הגעתם לישראל.

"שמחתי לקבל היום בברכה למעלה מ-200 עולים חדשים משלוש יבשות, מתוכם צעירים שיתגייסו בקרוב לצה״ל ועשרות ילדים וצעירים אשר יצטרפו בספטמבר הקרוב למערכת החינוך", אמר השר גלנט.

לדבריו, "קליטת עלייה מכל רחבי תבל במדינת ישראל היא יעד חשוב בפני עצמו וצורך חיוני בייצור חוסנה של מדינת ישראל ולשם חיזוק העם היהודי".

השר ציין כי "השנה ישנו זינוק משמעותי בעלייה, כ-25% יותר מתקופה זו בשנה שעברה. מתחילת השנה ועד היום משרד העלייה והקליטה קלט כ-17 אלף עולים חדשים".

"משרד הקליטה והעלייה בראשותי עושה את כל הנדרש על מנת לאפשר לעולים אלו להתאקלם בישראל בצורה הטובה ביותר. נמשיך לפעול במלוא המרץ לעידוד עלייה ולקליטת אלפי עולים נוספים בקיץ הקרוב", סיכם השר גלנט.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג אמר, "בשם העם היהודי ברחבי תבל אני גאה ונרגש לקבל היום 200 עולים חדשים שהגיעו זה עתה למולדתם ההיסטורית ומסמנים את בואם של אלפי עולים שיגיעו הקיץ לישראל. מרגש לקבל פה בבית החם גם שתי משפחות שעשו דרך ארוכה וחשאית מוונצואלה רוויית הסכנות".

"הסוכנות היהודית פועלת ללא הפסקה גם במדינות שמצבן הגיאופוליטי והבטחוני קשה ומוודאת את שלומם ובטחונם של היהודים בכל קצוות תבל. הסוכנות היהודית תקלוט את העולים החדשים במרכזי הקליטה ברחבי הארץ ותעזור להם ביחד עם תושבי ישראל להשתלב בסיפור הישראלי הנפלא. בהצלחה להם ולבני משפחתם", הוסיף הרצוג.

יו"ר קרן היסוד, סאם גרונדוורג, אמר לעולים כי "בכל שלב בדרך החדשה שלכם ובחיים החדשים שלכם בישראל, זכרו שזכינו לחיות כאן. בעצם הבחירה שלכם לעלות ארצה, אתם תורמים המון, כל אחד בדרכו, להצלחתה של ישראל".

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית הוסיף, "כל עולה המגיע להתיישב בארץ ישראל מביא איתו סיפור מרגש וחיים שלמים שהשאיר מאחוריו . מעולה לעולה כוחנו עולה".