נפתלי בנט: אם נרוץ עם החרד"לים, החילונים יברחו

השר נפתלי בנט שובר שתיקה ארוכה, מתבטא באשר לאפשרויות האיחוד העומדות בפניו ומסרב להתחייב שימליץ על נתניהו לאחר הבחירות.

ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, אומר כי אין דם רע בינו ובין מפלגת הבית היהודי, חרף התבטאויות קשות כלפיו במערכת הבחירות הקודמת.

"אני יודע שבבית היהודי מצטערים על התבטאויות נגדי. גם מוטי יוגב וגם הרב פרץ התנצלו. פוליטיקה זה לא סרט הוליוודי ואתה עושה חיבורים עם אנשים שקשה לך", דברי בנט בראיון לגלי צה"ל.

"אני בדילמה עם איילת שקד מה יותר טוב לגוש הימין. כולנו צרובי אי מעבר אחוז החסימה. אם נרוץ עם הימין הדתי-חרד"לי חלק גדול מהחילונים לא יבואו והם ילכו לליברמן ולכחול לבן", הוסיף בנט.

לדבריו, "גם משה פייגלין הביא בשורה גדולה, אלא שבמבחן המעשה הפוליטי יש שם יותר אתגר. אני לא יודע לומר ברגע הזה עם מי נרוץ. כל החלופות על השולחן. הבטחתי שלא נותיר קולות ימין על הרצפה הפעם".

על קשריו עם שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, אמר "איילת ואני בקשר מאוד הדוק ואנחנו חברים עם הערכה הדדית גדולה. אני מאוד מעריך את פועלה כשרת משפטים נהדרת. בימים הקרובים היא תקבל החלטה ואני מקווה ונעריך שנרוץ יחד בבחירות".

בנט סירב להתחייב שימליץ על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה. "נתניהו הוא מועמד סביר ולא פסול אבל במבחן התוצאה הוא לא הקים ממשלה. אמליץ על מועמד הימין שבאותו זמן יהיה בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להרכיב ממשלה. לא אתן שתהיה פה מערכת בחירות נוספת".