קניה חכמה – מה לבדוק לפני רכישת מחשב מחודש?

מחשב מחודש הוא מחשב יד שנייה שנעשה בו שימוש מזערי, מה צריך לבדוק לפני שמחליטים לרכוש מחשב כזה?

תוכן שיווקי , ט"ו בתמוז תשע"ט

מחשב
מחשב
צילום: ISTOCK

מחשבים הם חלק חשוב היום בכל עסק ובכל בית. אלה משמשים אותנו לצרכי עבודה, חיפוש מידע באינטרנט ואת הילדים משמשים אפילו למשחקים, רשתות חברתיות ועוד.

בין אם מדובר במחשב נייד או מחשב נייח, יש לנו 2 אופציות ברכישת המחשבים הללו: רכישת מחשב יד שנייה או רכישת מחשב חדש. בכל הנוגע למחשבים יד שנייה ניתן לקנות אותו באופן ישיר ממישהו אחר שמוכר את המחשב או כמובן לרכוש מחשב מחודש.

מהו מחשב מחודש?

מחשב מחודש הוא מחשב יד שנייה שנעשה בו שימוש מזערי, או שימש כתצוגה או אפילו התקבל על ידי חברות יבואן שגילו בו פגם חיצוני קטן (למשל שריטה על המעטפה שאינה פוגעת בתפקוד המחשב רק בנראות שלו, אולם אינה יכולה למכור אותו כחדש) ועל כן מעבירה אלינו את המחשבים הללו.

המחשבים עוברים בדיקה מקיפה הן חיצונית והן לחומרה וכך תקינות המחשב נבדקת ומאומתת על ידי צוות מקצועי ומוסמך בתחום המחשבים.

מתי נרצה לקנות מחשבים מחודשים?

כל בית עסק כיום משתמש במחשבים ועסקים המחזיקים עובדים רבים יותר זקוקים גם ליותר מחשבים. המחשב הוא מצרך טכנולוגי חשוב ומשמש ככלי שבעזרתו ניתן לתפעל את העסק, החל מניהול אתרי האינטרנט של החברה, דרך פרסום באינטרנט, יצירת קשר עם לקוחות, ניהול תיקי לקוח, הנפקת חשבוניות על ידי תכנה ייעודית ועוד שימושים רבים אחרים בהתאם לסוג העסק כמובן.

מחשבים ניידים מחודשים או מחשבים נייחים מחודשים נקנים על ידי אותם בתי עסק הרגילים לבצע החלפה של המחשבים אחת לכמה שנים גם כך (שכן תפקוד המחשבים נפגם לאורך השנים ויש להחליפם).

בשיטה זו הם חוסכים כסף רב בהחלפת המחשבים וגם נהנים מציוד טוב יותר, חדש יותר מבחינתם וכזה שעובד הרבה יותר טוב מהמחשבים שהם רוצים להחליף. כמובן שגם בפתיחה של עסק חדש יש הוצאות רבות ועל מנת לצמצם בהוצאות של פתיחת העסק, אחד הסעיפים שניתן לחסוך עליו בקלות הוא רכישת הציוד והמחשוב לעסק.

האם אלה מחשבים ממותגים או של חברות לא מוכרות?

אנשים נוטים לחשוב כי אם מדובר במחשבים מחודשים אולי הם מחשבים ישנים או מחשבים של חברות לא מוכרות. ובכן, כאשר מדובר במחשבים מחודשים מדובר לרוב במחשבים של מותגי על כמו HP, דל, לנובו וכמובן IBM, אז אם אתם חושבים שמדובר במחשבים גרועים או שאתם קונים חתול בשק הרי שכדאי לחשוב שוב.

בתי עסק רבים דוגלים ברכישת מחשבים מחודשים ובכך חוסכים לפחות אלפי שקלים בכל מחזור החלפה של מחשבים. ככל שכמות העובדים והמחשבים הנדרשים יותר גדולה כך החיסכון יותר גדול ויכול להגיע אפילו לעשרות אלפי שקלים. בשביל מה צריך לקנות מחשב חדש מהניילון כשאפשר לקנות מחשב מחודש שעובד כמו מחשב חדש ועולה הרבה פחות?

איך אדע שהמחשב שאני קונה יתאים לצרכים שלי ויעבוד היטב?

בהתאם לסוג העסק ולאופן העבודה מול המחשב נצטרך לרכוש מחשבים ניידים מחודשים או מחשבים נייחים המתאימים לסוג העבודה שלו. למשל ישנם ספריות ומרכזי למידה שצריכים מחשבים רק לצרכי עבודה עם קבצי אופיס וגלישה באינטרנט.

ישנם גם הרבה עסקים הזקוקים למחשבים לצרכים אלה בלבד. כמו כן, ישנם בתי עסק העוסקים למשל בתחום הפרסום, העיצוב הגרפי או התכנות ועל כן צריכים מחשבים מתקדמים יותר ואיכותיים יותר. אין זה אומר שמחשבים מחודשים לא יתאימו להם אולם הם יצטרכו להזמין מחשב מחודש המותאם עבורם עם חלקים מתקדמים יותר לצרכים שלהם.

מומלץ ליצור קשר עם החברה בנושא ולהזמין מראש את המחשב הנדרש עבורכם ולהגיע אל החנות או להזמין את המחשב אליכם כאשר אתם בטוחים שהוא יתאים לצרכים שלכם.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il