מכון לב: גם גברים יכולים להיות אמפתיים ואכפתים

המרכז האקדמי לב הסמיך השנה מעל 30 גברים במקצועות הסיעוד."פעם המקצוע נתפס כמקצוע נשי, היום פונים אליו יותר ויותר גברים".

ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ט

המוביל בארץ בתחום הסיעוד
המוביל בארץ בתחום הסיעוד
צילום: מיכאל ארנבורג

בטקס תארים של המרכז האקדמי לב הוסמכו 92 בוגרים חדשים שיתפסו את מקומם במקצועות הניהול, הבריאות והסיעוד.

המרכז האקדמי לב הוא המוסד האקדמי המוביל בארץ בתחום הסיעוד ולראשונה בישראל הסמיך השנה מעל 30 גברים במקצועות הסיעוד. מדובר במסלול לימודים חדש ויחיד מסוגו שנפתח בשנת 2015 ונחשב למהפכני בכל הקשור לאפשרויות העומדות כיום בפני גברים דתיים.

אורח הכבוד בטקס היה פרופסור יונתן הלוי, מנכ"ל משותף במרכז הרפואי שערי צדק, שאמר: "הקשר בין המרכז האקדמי לב ובית החולים שערי צדק הוא ששניהם מוסדות המתויגים כדתיים בגאווה רבה. בית החולים, כפי שנרשם בחוקת היסוד עוד טרם הקמת בניין בית החולים הראשון, יתנהל לעולם קודם כל על פי ההלכה".

"אנו מצפים מהרופאים, האחים ומכל מי שבא במגע עם החולה לקבל החלטות על פי ערכי החמלה, האמפטיה והרגישות לזולת. הרמב"ם כתב: 'המבקר את החולה חייב לשמחו', הוא הבין את מה שאנחנו מתחילים להבין היום - הגוף והנפש קשורים זה בזה. מתן שמחה לחולה ומתן תקווה מקילה על המחלה ובעלי השפעה ישירה על הסיכויים להירפא, גם כשמדובר במחלה קשה מאוד. זו הסיבה שרובוטים לעולם לא יחליפו רופאים אמנם הרובוט מסייע במתן טיפולים מדויקים יותר, אך לא יוכל לתת לחולה תחושת אמפטיה, שהיא ערך עליון בין רופא לחולה".

פרופ' חיה גרינברגר, דיקאנית הפקולטה למדעי החיים והבריאות במרכז האקדמי לב אמרה: "אנו מתרגשים לרגל סיום המחזור הראשון של סיעוד לגברים של המרכז האקדמי לב. מקצוע הסיעוד שפעם היה נתפס כמקצוע נשי הוא היום מקצוע שאליו פונים יותר ויותר גברים. גם גברים יכולים להיות אמפתיים ואכפתים כלפי מטופליהם".

במסגרת הלימודים רכשו הסטודנטים ידע תיאורטי, מיומנויות טכניות ותקשורתיות. הם הוכיחו את מסוגלותם להעניק טיפול איכותי למטופלים בכל המסגרות השונות של ההתנסות הקלינית, החל ממטופלים מאושפזים וכלה באלה הנמצאים בקהילה. הם נחשפו לילדים ומבוגרים כאלה שזקוקים לבריאות הגוף ואחרים שזקוקים לבריאות הנפש. אני מברכת אותכם בצאתכם לדרככם מצוידים בהכשרה טובה הכוללת גם ידע ברפואה וגם בהלכה ובטוחה שתצליחו להביא מזור למטופליכם".