נתניהו: לא נהסס לצאת לעוד מלחמה בצפון

ראש הממשלה מזהיר את חיזבאללה מפני ניסיון לפגוע בישראל. "העיקרון שלי - הקם להורגך השכם למנוע את התחמשותו".

ניצן קידר , ט"ו בתמוז תשע"ט

נתניהו בטקס אזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה
נתניהו בטקס אזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השתתף היום (חמישי) בטקס האזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה והבהיר כי ישראל לא תעבור לסדר היום מול כל מי שינסה לפגוע בה.

"לא ניתן שום חסינות למי שיירו טילים על ישראל גם אם יסתתרו באזורים צפופי אוכלוסייה. נעשה הכל כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע, אבל לא ניתן חסינות למשגרי הטילים ומשלחיהם - לא בלבנון, לא בעזה ולא בשום מקום. העיקרון שמנחה את הממשלה בראשותי הוא פשוט - הקם להורגך השכם למנוע את התחמשותו", הצהיר נתניהו.

הוא התייחס למצב מול ארגון חיזבאללה בגבול הצפון. "ממשלת לבנון אינה מביעה התנגדות להתבססות הצבאית של חיזבאללה בשטחה. גם היא תישא באחריות לתוקפנות הזאת. אם נאלץ לצאת למלחמה נוספת נפעל בעוצמה כבירה ונבטיח את ניצחוננו".

"במבצע 'מגן צפוני' ניטרלו את מנהרות הטרור שחיזבאללה חפר במשך שנים לשטחנו. אינני רוצה להרחיב כאן על פעולות אחרות שאנו עושים. ההפתעה תגיע במועדה. איננו ששים אלי מלחמה, אבל אם זאת תכפה עלינו אנחנו נכה באויבינו מכה ניצחת", הוסיף.

לדבריו, "אנחנו פועלים ללא הרף לסכל את מאמציה של איראן להזרים כספים ונשק לחיזבאללה. ברור לכולכם שבלעדי צינור החמצן האיראני, חיזבאללה לא יוכל להתקיים זמן רב. ברגע שתוציא את הפיגומים האיראניים ממנו הוא יקרוס"

נתניהו דיבר גם על מאבקה של ישראל בהתבססות האיראנית במזרח התיכון. "היום שוב ראינו את התוקפנות האיראנית באה לידי ביטוי במי המפרץ הפרסי. הגיע הזמן שהעולם הנאור כולו יבין את חומרת הסכנה של איראן וחיזבאללה. הגיע הזמן שהעולם כולו יתייצב נגדם. אפילו אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה - נעשה זאת".