פיינל-פור ליגת העל בכדורסל יחזור?

אחרי שנראה כי השיטה הבלתי ספורטיבית תיעלם ותפנה את מקומה לסדרות, נראה כי זו תשוחק גם העונה בליגת העל בכדורסל בתום ישיבה סוערת

נרי וייס , ט"ז בתמוז תשע"ט

כדורסל (ארכיון)
כדורסל (ארכיון)
ישי קרוב

בזמן שנבחרת העתודה של ישראל מתכוננת למשחק חצי גמר אליפות אירופה בכדורסל, במשרדי מנהלת הליגות ניסו היום (שישי) לבחון איך יצליחו לשפר את הענף ובד בבד לפתח את השחקן הישראלי.

היה זה במסגרת ישיבה מיוחדת שנערכה היום במשרדי מנהלת ליגת העל בכדורסל, כששם דנו בשאלה הרת הגורל - איך ייראה הכדורסל הישראלי בשנה הקרובה ובשנים שאחריה?

לא רק שיטת המשחקים על הפרק, כאשר גם נושא מספר השחקנים הזרים והאם יהיה חוק רוסי בקונסטלציה אחרת הובאו לדיון.

אחרי שתם מועד ההחלטה לקראת העונה הקרובה, לפני 4 ימים, ב-15 ביולי, היום ניסו כל המעורבים בכדורסל הישראלי לקבל החלטות מושכלות וחד משמעיות, לקראת העונה הבאה, זאת לפני שייכנס ההסכם במסגרתו יוכלו להירשם 5 זרים, עם 4 זרים על המגרש וישראלי אחד - חוק רוסי מרוכך.

יחד עם יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל והמנכ"ל עדלי מרכוס, בישיבה המיוחדת נכח גם מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי וראש המטה גיא ענבר וכן יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון, מספר שחקנים ישראליים ובעלי קבוצות בליגת העל בכדורסל.

בזמן שבישיבה המיוחדת לא הצליחו להגיע להסכם על מספר השחקנים הזרים וכן על שיטת המשחקים והמעבר מפיינל-פור לשיטת הסדרות, בכל הקשור לקידום מעמד השחקן הישראלי נרשמו מספר שינויים והישגים.

על פי החלטת הישיבה המיוחדת, כל קבוצה תידרש לרשום בסגל מינימום 4 שחקנים ישראלים בוגרי מחלקות נוער ועד 2 מתאזרחים בלבד. מתוך שני המתאזרחים המורשים להירשם בסגל הקבוצות, רק אחד יוכל להיות מתאזרח חדש - מתאזרח ששיחק בישראל פחות מ- 3 עונות מאז קבלת תעודת הזהות. עבור מתאזרח חדש, תידרש הקבוצה לשלם היטל של 200 אלף ₪ לעונה.

נושא זה היה היחיד שהוסכם על כלל הצדדים, וכעת נותר לפתור מחלוקת פנימית בתוך המנהלת בנושא מספר הזרים בסגל ומספר הישראלים על המגרש.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il