איחוד עכשיו, אחרת לא נצביע

דב קלמנוביץ' בראיון לערוץ 7 קורא לראשי המפלגות להפסיק עם המלחמות ולהתאחד: "אם איילת שקד היא זאת שיכולה לאחד, זה מקומה".

אלירן אהרון , י"ח בתמוז תשע"ט

קלמנוביץ'
קלמנוביץ'
צילום: אלירן אהרון

חבר מועצת העיר ירושלים לשעבר, דב קלמנוביץ', מזהיר כי אם לא יהיה איחוד במפלגות הימין מצביעים רבים לא יגיעו לקלפי.

קלמנוביץ מותח ביקורת: "כל היום אנחנו מתפללים בלחש ומכריזים מעל במות ציבוריות 'אחדות, אחדות, אחדות', וברגע המבחן - אישי, אישי, אישי. איפה הציונות הדתית? איפה ציונות כללית? איפה ימין? שום דבר הכל נבחן על רקע אישי. אנחנו כאזרחים לא ניתן את ידינו ולא נצביע אם לא יהיה איחוד".

לדבריו ללא איחוד אנשים ישארו בבית ביום הבחירות: "אם לא יהיה איחוד בין כל הימין הרבה אנשים ימשיכו את החופש של אוגוסט גם לספטמבר ולא יהואו להצביע. רוצים שנבוא להצביע? תתאחדו. בלי הבדלים ובלי להסתכל על גובה המגבעת ועל סוג המכנסיים כולם ביחד".

על האפשרות ששקד תעמוד בראש אמר קלמנוביץ': "אני בעד להתאחד ולהתעלם מהנסיבות האישיות שהובילו את זה להתפלג ואת להיכנס. אם איילת שקד היא זו שיכולה לאחד אז זה מקומה ואם מישהו אחר, אז זה מקומו. אבל בסוף אם לא איחוד לא נצביע לאף אחד".

"זה יכול להיות מאוד יפה שכולם ביחד לא משנה מה סוג הכיפות וסוג שמירת השבת של כל אחד, אבל כולם רצים יחד, אין מגמה של אידיאולוגיה משותפת לכולם, אלא יש אחדות ברמה מסוימת. אני חושב שאיחוד של הימין החדש, הבית היהודי, איחוד לאומי ועוצמה יהודית זו הבשורה. צו השעה להתאחד ואם לא תהיה אחדות לא יהיו קולות ולא נבוא להצביע", אמר קלמנוביץ'.