כסיף חוזרת למפת הדיור החרדית?

על רקע מצוקת הדיור במגזר החרדי מתחדש הניסיון לקדם את בניית העיר כסיף שבנגב לטובת הרוכשים החרדיים.

בן שאול , י"ח בתמוז תשע"ט

בנייה
בנייה
פלאש 90

יוזמת כסיף חוזרת: על רקע מצוקת הדיור במגזר החרדי מתחדש הניסיון לקדם את בניית העיר כסיף שבנגב לטובת הרוכשים החרדיים.

לאורך הקדנציה האחרונה סירבו חברי הכנסת החרדיים לקדם את היוזמה בשל ריחוקה הגיאוגרפי מהמרכז ומסיבות נוספות, אולם היום (א') התפרסם סרטון וידאו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי האומר כי חתם על קריאה להקמת העיר החרדית בדרום.

הסרטון, שרואה אור לקראת 'וועידת צמרת – ועידת הנדל"ן והעסקים החרדית" שתיערך השבוע בהדר סיטי טאואר, צולם לאחרונה במעמד התחלת כתיבת ספר תורה לע"נ ראש ישיבת הנגב רבי יששכר מאיר זצ"ל ורעייתו הצדקת מרת יהודית מאיר ע"ה, שנערך בביתו של הרב קנייבסקי.

בסרטון נראה הרב משה (לייבו) לייבוביץ ראש העיר הראשון של ביתר עילית ומי שנשלח על ידי גדולי ישראל לעסוק בהקמתה של העיר כסיף כשהוא מציג לשר התורה מכתב שעליו חתומים גדולי ישראל שמסמיך את הרב לייבוביץ לעסוק בהקמת העיר כסיף, ואומר "אתם שלחתם אותי להקים עיר בדרום". הרב קנייבסקי הביט ואישר "חתמתי".

בהמשך מסביר לייבוביץ על תכניות העיר העתידית ועל המבנים התורניים שתקציבי ההקמה שלהם כבר אושרו. במענה לבקשת הרב לייבוביץ' שאמר כי הוא מתכנן להכניס את ספר התורה לישיבה שתקום בעיר כסיף ותיקרא ישיבת 'עזתה' בכסיף, על שמה המקורי של ישיבת הנגב, אמר הרב קנייבסקי: "כשר".