נתניהו: אם יהיה צורך - אתערב באיחודים בימין

ראש הממשלה התייחס לסוגיית האיחודים במפלגות הימין ואמר כי לעת עתה הוא אינו מתערב בה.

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: דוברות הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הערב (ראשון) לשאלות גולשים לגבי התערבותו האפשרית במטרה לאחד את מפלגות הימין.

"בעקבות השידור החי קיבלתי כמה פניות מאנשים בימין שאומרים: אתה מוכרח להתערב במה שקורה בימין כי אחרת אנחנו נשליך לפח עוד פעם 5-6 מנדטים ונחזור שוב פעם לבחירות. אתה חייב להתערב".

"אז אני אומר: אני לא מתערב לעת עתה ואם יהיה צורך - אתערב", דברי נתניהו.

מוקדם יותר ביטל ראש הממשלה את זימונו של שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, לפגישה בנושא האיחוד בימין, על רקע מסיבת העיתונאים הצפויה של השרה לשעבר איילת שקד הערב.

גורמים בימין אמרו כי נתניהו נחשף בימים האחרונים לסקרים שניבאו מספר מנדטים דו ספרתי לרשימה בהובלת שקד.

כזכור, סקר שביצע מכון ''דיאלוג'' בפיקוח הפרופ' קמיל פוקס, עבור אתר ערוץ 7, העלה כי שקד מקבלת 45% אחוזי תמיכה בקרב תומכי המחנה הלאומי שהצביעו בבחירות האחרונות לאיחוד מפלגות הימין, הימין החדש וזהות.

סקר נוסף העלה כי אם שרת המשפטים לשעבר איילת שקד תעמוד בראש רשימת ימין מאוחדת, היא תביא הישג משמעותי יותר מאשר אם הרב רפי פרץ יעמוד בראש.

על פי הנתונים, לו היו הבחירות נערכות היום והמפלגות מימין לליכוד היו מתאחדות ברשימה אחת בראשות איילת שקד, הרשימה היתה מקבלת 10 מנדטים. אולם, אם המפלגות מימין לליכוד יתמודדו ברשימה אחת בראשות הרב רפי פרץ, תקבל הרשימה 8 מושבים בכנסת הבאה.

יו"ר הימין החדש, השר לשעבר נפתלי בנט, רמז בצהריים כי יהיה מוכן לדון על ריצה משותפת עם איחוד מפלגות הימין לקראת הבחירות הקרובות לכנסת.

"המדינה חשובה מקידום אישי, והמדינה צריכה עכשיו ימין מאוחד", צייץ בנט לקראת מסיבת העיתונאים שתכנס הערב שרת המשפטים לשעבר איילת שקד.

מנגד, גורמים בסביבתו של שר החינוך הרב רפי פרץ הבהירו לקראת מסיבת העיתונאים כי לא הבית היהודי לא יוותר על הובלת הרשימה המאוחדת. "לא נרקוד לפי החליל של שקד ובנט", אמרו הגורמים והדגישו, "לא נוותר על הובלה".