בכירים בשלום עכשיו זומנו לחקירה

בארגון השמאל הקיצוני טוענים כי פעיליהם שהגיעו לתלות שלטי "מאחז לא חוקי" בישובים שונים ביו"ש נתקלו בדרישת כוחות הביטחון להתפזר

ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ט

השילוט 'מאחז לא חוקי'
השילוט 'מאחז לא חוקי'
צילום: שלום עכשיו

קצין משטרה הורה לפעילי "שלום עכשיו" שהגיעו לתלות שלטי "מאחז לא חוקי" על שלטי הכוונה לישובי גוש שילה, לעזוב את המקום, כך טוענים הבוקר (שני) בארגון השמאל הקיצוני.

לטענת אנשי הארגון, הקצין אף הורה לבכירים בתנועה להתייצב בשעה 10:00 לחקירה בתחנת משטרת בנימין.

מוקדם יותר הבוקר קיימו פעילי שלום עכשיו מבצע תליית שלטים בנקודות התיישבות שונות ביהודה ושומרון המוגדרות על ידיהם "מאחזים בלתי חוקיים".

לטענת פעילי השמאל, קבוצת מתיישבים שלוותה על ידי כוחות הביטחון ניסתה למנוע את תליית השלטים במאחזים שממזרח לשבות רחל (גוש שילה), והפעילים עוכבו ללא כל סיבה, "נראה שגם הפעם כוחות הביטחון פועלים בשירות המתנחלים", טענו.

שקד מורג, מנכ"לית שלום עכשיו, מסרה בתגובה, "מצער מאוד שבמשך שנים המשטרה ומערכות אכיפת החוק לא עושות דבר אל מול העבריינות האמיתית, המאחזים הלא חוקיים, ובוחרת לעכב לחקירה מיותרת אזרחים נורמטיביים שומרי חוק שביצעו מחאה לגיטימית. עשרות תלונות הוגשו במהלך השנים על בנייה בלתי חוקית ומגוון עבירות , דוחות נכתבו ועתירות לבתי משפט שנתקלו באוזלת יד פושעת, ובאופן לא מפתיע, בלחץ מתנחלים קיצוניים, המשטרה נטפלת דווקא אלינו. מופתעים שמעבר לקו הירוק יש אזרחים סוג א ואזרחים סוג ב ?"