"חייבים איחוד, חייבים שאיילת תוביל"

אסתר ברוט שפונתה מביתה בעפרה פועלת להעמדתה של איילת שקד בראש מפלגה מאוחדת בימין. "היא מביאה הכי הרבה מנדטים".

אלירן אהרון , י"ט בתמוז תשע"ט

אסתר ברוט
אסתר ברוט
צילום: אלירן אהרון

אסתר ברוט, שפונתה מביתה בעפרה, החליטה לצאת בקמפיין הקורא לתת לאיילת שקד להוביל את איחוד מפלגות הימין ולתת לה לעמוד בראשה.

"האמת שזה קמפיין ספונטני של נשים שהעלו עצומה בה אנחנו קוראות שאיילת שקד תעמוד בראש מפלגות הימין. אנחנו רואים בסקרים שאיילת מביאה הכי הרבה מנדטים וחייבים ימין חזק מימין לביבי. אין לנו אפשרות לאבד קולות. זה לא בגלל שהיא אישה או בגלל שהיא חילונית. אנחנו צריכים את איילת שקד כי מביאה את הכי הרבה מנדטים".

את עוקבת אחרי מה שקורה במפלגות הימין. נראה שיש שם מלחמות אגו גדולות.

"לצערי יש מלחמות אגו, אני מאמינה שזה לא מלחמות אישיות. הרב רפי הוא ראוי לעמוד בראש המפלגה וגם סמוטריץ' אבל זה לא משנה את העובדה שהיא מביאה את הכי הרבה קולות".

את שומעת את הקולות הטוענים שאישה חילונית לא יכולה לעמוד בראש מפלגה ציונית דתית. מה את עונה להם?

"אני לא מבקשת שהיא תעמוד בראש מפלגה ציונית דתית. יש את הבית היהודי ויש את הרבנים ויש שם שריון לנשים. עידית סילמן עושה עבודה מצוינת ואני ממש רוצה לראות אותה בכנסת הבאה. אני רוצה שאיילת שקד תעמוד בראש האיחוד כי היא מנהיגה והוכיחה את עצמה".

אבל שקד ובנט התמודדו והפסידו. הם בחרו בדרך אחרת.

"הם באמת בחרו בדרך אחרת והם באמת הימרו והפסידו. אבל הם עשו חשבון נפש ואתמול ראינו את נפתלי בנט שעשה צעד מנהיגותי אדיר, הלך כמה צעדים אחורה ונתן לאיילת את המושכות ואת המנדט להרים את הימין. אנחנו רואים את הבית היהודי מדשדש ולכן חייבים את איילת כדי שלא תקום פה ממשלת שמאל".

יותר קולות לימין ימנעו פינוי בתים כמו זה שאת חווית?

"בממשלה הקודמת, איילת נכנסה לתפקיד שרת המשפטים כשכבר היה פסק דין חלוט על הבית שלי והיא לא יכלה לשנות את פסק הדין. מהרגע שאיילת שקד נכנסה לתפקיד, היא הפכה את תשובות המדינה ותשובות הפרקליטות במאה שמונים מעלות. אנחנו רואים את התוצאות בשטח".

"בשביל שזה לא יקרה, אי אפשר להסתכל על הבית שלי ולהגיד הנה איילת הייתה שרת המשפטים וזה קרה. היא מתקנת ומשנה את זה ואנחנו חייבים אותה לטובת ימין חזק".